www.digimanie.cz
>
>
>

7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount

7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount
, , aktualita
Výrobce levných manuálních objektivů 7artisans přichází s další novinkou. Tentokrát je to jeho velmi světelný objektiv MF 35mm f/1.4, který bude mimo Sony E/FE nově k dispozici také pro full frame CSC od NIkonu.
K oblíbeným
reklama
Společnost 7artisans přichází s dalších levným pevným objektivem. Jde o model MF 35mm f/1.4, který bude k dispozici nejen pro Sony E/FE, ale nově také pro Nikon Z-Mount (tedy full frame a APS-C CSC fotoaparáty Nikonu). Při 35mm reálné ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 63° na full frame tělech. Skládá se z 10 optických členů uspořádaných do 9 skupin. Světelnost objektivu má výbornou hodnotu F1,4, irisovou clonu s 11 lamelami pak můžete nastavit maximálně na F16.
 
7artisans MF 35mm f/1.4
 
Zaostřování je pouze manuální, a to ze vzdálenosti 40 cm a větší. Objektiv má velmi malé rozměry, nicméně přesné hodnoty pro verzi pro Z-Mount neznáme, varianta pro Sony má mít údajně 50 mm v průměru i na délku a váží 298 gramů. Vzhledem k tomu, že Z-Mount má průměr 55 mm, je objektiv pro tento bajonet o něco širší (všimněte si znatelného rozšíření u bajonetu). Využívat se dají filtry o průměru 46 mm. Pro zvýšení kontrastu a potlačení odlesků tu je použita vícevrstvá povrchová úprava. Cena byla stanovena na $199.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala