www.digimanie.cz
>
>
>

7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount

7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount
, , aktualita
Výrobce levných manuálních objektivů 7artisans přichází s další novinkou. Tentokrát je to jeho velmi světelný objektiv MF 35mm f/1.4, který bude mimo Sony E/FE nově k dispozici také pro full frame CSC od NIkonu.
K oblíbeným
reklama
Společnost 7artisans přichází s dalších levným pevným objektivem. Jde o model MF 35mm f/1.4, který bude k dispozici nejen pro Sony E/FE, ale nově také pro Nikon Z-Mount (tedy full frame a APS-C CSC fotoaparáty Nikonu). Při 35mm reálné ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 63° na full frame tělech. Skládá se z 10 optických členů uspořádaných do 9 skupin. Světelnost objektivu má výbornou hodnotu F1,4, irisovou clonu s 11 lamelami pak můžete nastavit maximálně na F16.
 
7artisans MF 35mm f/1.4
 
Zaostřování je pouze manuální, a to ze vzdálenosti 40 cm a větší. Objektiv má velmi malé rozměry, nicméně přesné hodnoty pro verzi pro Z-Mount neznáme, varianta pro Sony má mít údajně 50 mm v průměru i na délku a váží 298 gramů. Vzhledem k tomu, že Z-Mount má průměr 55 mm, je objektiv pro tento bajonet o něco širší (všimněte si znatelného rozšíření u bajonetu). Využívat se dají filtry o průměru 46 mm. Pro zvýšení kontrastu a potlačení odlesků tu je použita vícevrstvá povrchová úprava. Cena byla stanovena na $199.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře