www.digimanie.cz
>
>
>

ACD Systems přináší novou verzi ACDSee Pro 2

ACD Systems přináší novou verzi ACDSee Pro 2
, , aktualita
Společnost ACD Systems nedávno vypustila do světa novou verzi ACDSee Pro 2, která přináší především nový způsob zpracování obrazových dat ve formátu RAW. Ten byl prý testován více než 2500 profesionálních fotografů.
K oblíbeným
reklama
Vedle nového způsobu zpracování formátu RAW je zde také "Next-Generation Workflow Management", tedy něco jako nová generace správy pracovních postupů. Tím by se možnosti a práce s tímto softwarovým balíkem pro rychlé prohlížení, zpracování, editaci, katalogizaci, zveřejňování a archivování digitálních snímků měla dále rozšířit a zkvalitnit.
"Náš software Pro 2 poskytuje profesionálům a zapáleným amaterům pokročilé nástroje," řekl Mark Franklin, výkonný viceprezident ACD Systems. "Možnost pracovat přímo s našimi zákazníky nám dovolila vyvinout produkt, jenž přinese fotografické komunitě nebývalou efektivitu a umožní fotografům, aby se zaměřili na to, co umí nejlépe - produkovat kvalitní fotografie." Zrychlit se tedy mělo zpracování a prohlížení RAW formátu, je zde funkce cut'n'paste pro nastavení RAW, jednokrokové otáčení a ořezávání. Soubory v RAW formátu mohou být exportovány do 14 různých formátů, volitelně za doprovodu přejmenování, změny rozlišení a barevných profilů.

Dále bylo pro zkvalitnění katalogizace vylepšeno využití metadat, což zahrnuje automatické třídění souborů podle informací z metadat. Obrázky se mohou uploadovat pomocí online služeb jako Flickr, což je součástí certifikace pro Windows Vista, stejně jako funkce “Group By,” “Filter By” and “Events View.” A pokud vás zajímá, jaké RAW formáty z různých kamer ACDSee Pro 2 podporuje, můžete navštívit tuto stránku. Software je již nyní k dispozici za cenu $129.99.

Zdroj: ACDSee
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala