Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Adobe Fresco Premium nyní v balíčku s Photoshopem

23.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Pro tablety iPad existuje kreslící aplikace Fresco, kde lze kombinovat bitmapovou i vektorovou grafiky včetně simulace olejových a vodových barev. Verze Premium nyní bude k dispozici ve zvýhodněném balení s Photoshopem.
Společnost Adobe má obrovské množství nejrůznějších aplikací a jednou z nich je i Adobe Fresco. Tu asi mnozí neznají, neboť je určena jen pro tablety Apple iPad. Jde o kreslící aplikaci, kde lze kreslit s vrstvami, přičemž ty mohou být nejen vektorové, ale i bitmapové a ještě je tu speciální typ tzv. Live Brushes, kde se dá kreslit se simulací vodových a olejových barev. Aplikace je k dispozici zdarma s cca 50 různými typy štětců, dokáže importovat data z Adobe Draw i Adobe Sketch, dokáže nahrávat kreslení jako video a exportovat kresby např. jako JPG nebo PNG. Máme zde ale i placenou verzi Premium, která přidává více než 1000 štětců, synchronizaci s desktopovým Photoshopem, 100GB cloud, import štětců ABR a další funkce. Jenže za tuto verzi chce Apple 279 Kč měsíčně (resp. 12,09 EUR). Nyní ale bude k dispozici ve zvýhodněném balíčku.
 
Adobe Fresco
 
Fresco Premium mohou zájemci tradičně dostat v kompletním plánu všech aplikací Creative Cloud (60,49 EUR měsíčně, dnes 23. dubna ale stále za výhodnějších 36,29 EUR), také je součástí klasického Photoshopu, kdy dostanete desktopovou verzi i verzi pro iPad, 100GB cloud a dalších několik aplikací včetně Fresca (24,19 EUR za měsíc). Nově ale bude možné mít Fresco přes App Store za cenu 12,09 EUR (resp. 279 Kč měsíčně) spolu s Photoshopem pro iPad. Ten, kdo si tedy objednal Fresco Premium, dostane nyní i Photoshop pro iPad, a ten, kdo měl Photoshop pro iPad, bude mít nyní i Fresco Premium.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.