www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe koupil mikrofotobanku Fotolia

Adobe koupil mikrofotobanku Fotolia
, , aktualita
Známá mikrofotobanka Fotolia má od nynějška nového vlastníka, kterým se stává společnost Adobe. Cílem společnosti je zejména propojení fotobanky a jejich 34 milionů fotografií s programem Creative Cloud.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe provedla velký nákup. Za 800 milionů dolarů koupila jednu z největších mikrofotobank, Fotolii. Ta byla založena v roce 2005 v New Yorku a patří k těm největším a nejúspěšnějším. Nyní už patří pod společnost Adobe, která plánuje zahrnout nabízené fotografie, kterých je přes 34 milionů, do služeb Creative Cloud (ty dnes využívá 3,4 milionů předplatitelů).


Fotolia logo


Majitel Photoshopu nebo Premiere CC tak v budoucnu bude moci snadno stahovat fotografie a videa pro práci přímo z aplikací Creative Cloud, zatím ale není jasné, jak se bude za snímky platit. Prozatím se spekuluje o speciální formě předplatného v programu Creative Cloud, nicméně to jsou jen dohady. Fotolia bude i nadále fungovat jako samostatná fotobanka, tedy snímky a videosekvence půjdou i nadále kupovat samostatně bez Creative Cloud. Vypadá to, že nejúspěšnější mikrofotobanka Shutterstock dostane silnějšího soupeře než doposud.

Zdroj: www.adobe.com
Nejnovější články
DJI Ronin-SC, nový gimbal pro CSC fotoaparáty DJI Ronin-SC, nový gimbal pro CSC fotoaparáty
Společnost DJI nevyrábí zdaleka jen drony. Jedním z jejích produktů jsou i gimbaly, tedy stabilizátory pro fotoaparáty při natáčení videa. Novinkou je Ronin-SC, který je určen až pro full frame CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala28 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková