www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe koupil mikrofotobanku Fotolia

Adobe koupil mikrofotobanku Fotolia
, , aktualita
Známá mikrofotobanka Fotolia má od nynějška nového vlastníka, kterým se stává společnost Adobe. Cílem společnosti je zejména propojení fotobanky a jejich 34 milionů fotografií s programem Creative Cloud.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe provedla velký nákup. Za 800 milionů dolarů koupila jednu z největších mikrofotobank, Fotolii. Ta byla založena v roce 2005 v New Yorku a patří k těm největším a nejúspěšnějším. Nyní už patří pod společnost Adobe, která plánuje zahrnout nabízené fotografie, kterých je přes 34 milionů, do služeb Creative Cloud (ty dnes využívá 3,4 milionů předplatitelů).


Fotolia logo


Majitel Photoshopu nebo Premiere CC tak v budoucnu bude moci snadno stahovat fotografie a videa pro práci přímo z aplikací Creative Cloud, zatím ale není jasné, jak se bude za snímky platit. Prozatím se spekuluje o speciální formě předplatného v programu Creative Cloud, nicméně to jsou jen dohady. Fotolia bude i nadále fungovat jako samostatná fotobanka, tedy snímky a videosekvence půjdou i nadále kupovat samostatně bez Creative Cloud. Vypadá to, že nejúspěšnější mikrofotobanka Shutterstock dostane silnějšího soupeře než doposud.

Zdroj: www.adobe.com
reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala40 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů