www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe přináší Photoshop Lightroom 5

Adobe přináší Photoshop Lightroom 5
, , aktualita
Společnost Adobe přinesla další verzi oblíbeného Photoshopu Lightroom 5. Novinkou je např. automatické vyrovnávání perspektivního zkreslení, mnoho selektivních úprav, vylepšené možnosti retušování, sdílení a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevila další verze programu Adobe Photoshop Lightroom, nyní s pořadovým číslem 5. Aplikace bude k dispozici jako samostatná verze za $149 ($79 za upgrade z předchozí verze) nebo jako součást předplatného Creative Cloud. Samozřejmostí je možnost vyzkoušet si plně funkční verzi po dobu 30 dní zdarma. K dispozici budou verze pro operační systém Microsoft Windows i Apple Mac OS.

Novinkami v páté verzi je např. Advanced Healing Brush, který dokáže lépe retušovat různé nedostatky jako např. projevy prachu na snímku. Funkce Upright pak automaticky analyzuje snímek a provede jeho narovnání (korekci perspektivy). Radial Gradients nabízí efekt vinětace polohovatelný kdekoli po snímku, případně je možné tento efekt i znásobit několikrát.

Vylepšeny byly i funkce pro sdílení a publikování. Je možné vytvářet HD slideshow z pořízených snímků, nechybí ani rozšíření možností tvorby fotografických knih. Funkce Smart Preview dovoluje aplikovat různé úpravy na offline snímky a skutečné úpravy na originále se provedou až poté, co se aplikace připojí online.

Zdroj: www.dpreview.com, www.adobe.com
Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře