www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe přináší Photoshop Lightroom 5

Adobe přináší Photoshop Lightroom 5
, , aktualita
Společnost Adobe přinesla další verzi oblíbeného Photoshopu Lightroom 5. Novinkou je např. automatické vyrovnávání perspektivního zkreslení, mnoho selektivních úprav, vylepšené možnosti retušování, sdílení a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevila další verze programu Adobe Photoshop Lightroom, nyní s pořadovým číslem 5. Aplikace bude k dispozici jako samostatná verze za $149 ($79 za upgrade z předchozí verze) nebo jako součást předplatného Creative Cloud. Samozřejmostí je možnost vyzkoušet si plně funkční verzi po dobu 30 dní zdarma. K dispozici budou verze pro operační systém Microsoft Windows i Apple Mac OS.

Novinkami v páté verzi je např. Advanced Healing Brush, který dokáže lépe retušovat různé nedostatky jako např. projevy prachu na snímku. Funkce Upright pak automaticky analyzuje snímek a provede jeho narovnání (korekci perspektivy). Radial Gradients nabízí efekt vinětace polohovatelný kdekoli po snímku, případně je možné tento efekt i znásobit několikrát.

Vylepšeny byly i funkce pro sdílení a publikování. Je možné vytvářet HD slideshow z pořízených snímků, nechybí ani rozšíření možností tvorby fotografických knih. Funkce Smart Preview dovoluje aplikovat různé úpravy na offline snímky a skutečné úpravy na originále se provedou až poté, co se aplikace připojí online.

Zdroj: www.dpreview.com, www.adobe.com
reklama
Nejnovější články
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
23.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře