www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe straší. V USA zmizelo předplatné za 9,99 USD, zdražilo na dvojnásobek

Adobe straší. V USA zmizelo předplatné za 9,99 USD, zdražilo na dvojnásobek
, , aktualita
Společnost Adobe uvrhla obrovské množství svých zákazníků do nejistoty. Oblíbený levný fotografický plán zahrnující např. Photoshop a Lightroom za $9,99 totiž v USA zmizel z nabídky a nahradil ho 2krát tak dražší.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Adobe se hodně daří, její předplatné slaví velké úspěchy a je mezi uživateli hodně populární. Bohužel mnoho z těchto zákazníků bylo nyní uvrženo do nejistoty dalšího vývoje předplatného. Adobe totiž nabízí tzv. fotografický plán, který zahrnuje Photoshop, Lightroom (Classic i CC) a několik dalších aplikací včetně 20GB cloudu, a to vše za $9,99 v USA (v EU je to s 12,09 EUR dražší). Vedle toho byl k dispozici i Lightroom s 1TB cloudem za stejnou cenu, tentokrát ale bez Photoshopu. Nicméně americká stránka Adobe záhadně vypustila fotografický plán s Photoshopem z nabídky a nahradila jej novým za dvojnásobnou cenu. Ten sice dostal 1TB cloud, ale pochopitelně toto vše způsobilo obrovský poprask.
 
Adobe Photoshop logo
 
Tento plán je populární právě především díky přijatelné ceně pro velké množství zákazníků. U nás tak stojí v přepočtu zhruba 3800 Kč s DPH za rok, což se dá skousnout. Nicméně 7600 Kč je už přeci jen dost silná káva a ne každý potřebuje 1TB cloud (obzvlášť pokud už má cloud někde jinde). Na Adobe se tak zvedla velká vlna oprávněné kritiky.
 
Společnost na celou situaci reagovala tak, že původní plán za necelých 10 dolarů je dle jejích slov nadále v nabídce např. po telefonu a pouze provádí testy zájmu. To ale nevysvětluje, proč starý plán zmizel, vždyť testovat se dá s oběma najednou. Adobe později couvl a v nabídce jsou nyní všechny tři plány, a to i na webu. Photoshop + Lightoom + 20GB cloud nebo Lightroom + 1TB cloud je za 9,99 USD měsíčně a nově je zde i Photoshop + Lightoom + 1TB cloud za 19,99 USD za měsíc. Pokud jde o evropské ceny, tak ty činí 12,09 EUR, resp. 24,19 EUR.
 
Vše je tak v pořádku, nicméně zde visí hrozba toho, že by Adobe skutečně mohl ukončit nabídku základního plánu. Nebylo by to totiž nic divného. Během předchozích let si nasbíral obrovské množství zákazníků a nucené zdražení by asi mnoho z nich přežilo. Tak jen doufejme, že se tak nestane a Adobe se ke svým zákazníkům dobře zachová a levnější plán jim ponechá. Kdyby tak raději Adobe představil možnost si výhodně poskládat aplikace, nebo představil za rozumnou cenu plán pro fotografii a video (Photoshop, Lightroom a Premiere Pro, který dnes vyžaduje nesmyslný nákup všech aplikací Adobe za 60,49 EUR).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala54 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář