www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe straší. V USA zmizelo předplatné za 9,99 USD, zdražilo na dvojnásobek

Adobe straší. V USA zmizelo předplatné za 9,99 USD, zdražilo na dvojnásobek
, , aktualita
Společnost Adobe uvrhla obrovské množství svých zákazníků do nejistoty. Oblíbený levný fotografický plán zahrnující např. Photoshop a Lightroom za $9,99 totiž v USA zmizel z nabídky a nahradil ho 2krát tak dražší.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Adobe se hodně daří, její předplatné slaví velké úspěchy a je mezi uživateli hodně populární. Bohužel mnoho z těchto zákazníků bylo nyní uvrženo do nejistoty dalšího vývoje předplatného. Adobe totiž nabízí tzv. fotografický plán, který zahrnuje Photoshop, Lightroom (Classic i CC) a několik dalších aplikací včetně 20GB cloudu, a to vše za $9,99 v USA (v EU je to s 12,09 EUR dražší). Vedle toho byl k dispozici i Lightroom s 1TB cloudem za stejnou cenu, tentokrát ale bez Photoshopu. Nicméně americká stránka Adobe záhadně vypustila fotografický plán s Photoshopem z nabídky a nahradila jej novým za dvojnásobnou cenu. Ten sice dostal 1TB cloud, ale pochopitelně toto vše způsobilo obrovský poprask.
 
Adobe Photoshop logo
 
Tento plán je populární právě především díky přijatelné ceně pro velké množství zákazníků. U nás tak stojí v přepočtu zhruba 3800 Kč s DPH za rok, což se dá skousnout. Nicméně 7600 Kč je už přeci jen dost silná káva a ne každý potřebuje 1TB cloud (obzvlášť pokud už má cloud někde jinde). Na Adobe se tak zvedla velká vlna oprávněné kritiky.
 
Společnost na celou situaci reagovala tak, že původní plán za necelých 10 dolarů je dle jejích slov nadále v nabídce např. po telefonu a pouze provádí testy zájmu. To ale nevysvětluje, proč starý plán zmizel, vždyť testovat se dá s oběma najednou. Adobe později couvl a v nabídce jsou nyní všechny tři plány, a to i na webu. Photoshop + Lightoom + 20GB cloud nebo Lightroom + 1TB cloud je za 9,99 USD měsíčně a nově je zde i Photoshop + Lightoom + 1TB cloud za 19,99 USD za měsíc. Pokud jde o evropské ceny, tak ty činí 12,09 EUR, resp. 24,19 EUR.
 
Vše je tak v pořádku, nicméně zde visí hrozba toho, že by Adobe skutečně mohl ukončit nabídku základního plánu. Nebylo by to totiž nic divného. Během předchozích let si nasbíral obrovské množství zákazníků a nucené zdražení by asi mnoho z nich přežilo. Tak jen doufejme, že se tak nestane a Adobe se ke svým zákazníkům dobře zachová a levnější plán jim ponechá. Kdyby tak raději Adobe představil možnost si výhodně poskládat aplikace, nebo představil za rozumnou cenu plán pro fotografii a video (Photoshop, Lightroom a Premiere Pro, který dnes vyžaduje nesmyslný nákup všech aplikací Adobe za 60,49 EUR).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů