www.digimanie.cz
>
>
>
>

Adobe uvádí Photoshop pro procesor Apple M1

Adobe uvádí Photoshop pro procesor Apple M1
, , aktualita
Apple před pár měsíci vydal nové počítače Mac s procesorem Apple M1 a nyní pro tyto stroje představuje nativní verzi aplikace Adobe Photoshop. Už tak není potřeba využívat emulaci přes systém Rosetta 2.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe vydává novou verzi oblíbeného Photoshopu. Tentokrát jde o speciální variantu pro počítače Apple Mac s novým procesorem Apple M1. Jde o velmi výkonný a úsporný 5nm 8jádrový procesor založený na architektuře ARM. Uživatelé těchto nových počítačů sice mohli využívat posledního Photoshopu, ten ale musel běžet přes emulační systém Rosetta 2, takže nemohli dosáhnout plného výkonu, jaký by procesor mohl nabídnout.
 
Adobe Photoshop pro Mac s Apple M1
 
Nyní je tu ale nativní verze aplikace pro Apple M1 a má být 1,5krát rychlejší než předchozí. Adobe dokonce říká, abyste nemrkali, protože byste mohli prošvihnout úvodní obrazovku. Přesto nový Photoshop není úplně stejný jako ten původní. Stále totiž chybí doplnit např. editaci cloudových dokumentů, synchronizaci presetů a podobné funkce. Adobe se však rozhodl editor vydat i tak, protože mnohem více lidí využije vyšší rychlost už dnes, než bude mít problém s absencí těchto několika funkcí. Je lepším řešením pozdržet uvedení jen pro tyto uživatele než pro všechny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Sony přichystalo novou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II (SEL70200GM2). Novinka rychleji zaostřuje, je také znatelně lehčí. Těšit se můžeme i na další úpravy pro natáčení videosekvencí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video
Uvedení full frame CSC fotoaparátu Nikonu Z9 se rychle blíží a společnost Nikon uvolnila další teaser. V něm se snaží nalákat na schopnost natáčení 8K videa, které má zvládat při 30 snímcích za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář