www.digimanie.cz
>
>
>
>

Adobe uvádí Photoshop pro procesor Apple M1

Adobe uvádí Photoshop pro procesor Apple M1
, , aktualita
Apple před pár měsíci vydal nové počítače Mac s procesorem Apple M1 a nyní pro tyto stroje představuje nativní verzi aplikace Adobe Photoshop. Už tak není potřeba využívat emulaci přes systém Rosetta 2.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe vydává novou verzi oblíbeného Photoshopu. Tentokrát jde o speciální variantu pro počítače Apple Mac s novým procesorem Apple M1. Jde o velmi výkonný a úsporný 5nm 8jádrový procesor založený na architektuře ARM. Uživatelé těchto nových počítačů sice mohli využívat posledního Photoshopu, ten ale musel běžet přes emulační systém Rosetta 2, takže nemohli dosáhnout plného výkonu, jaký by procesor mohl nabídnout.
 
Adobe Photoshop pro Mac s Apple M1
 
Nyní je tu ale nativní verze aplikace pro Apple M1 a má být 1,5krát rychlejší než předchozí. Adobe dokonce říká, abyste nemrkali, protože byste mohli prošvihnout úvodní obrazovku. Přesto nový Photoshop není úplně stejný jako ten původní. Stále totiž chybí doplnit např. editaci cloudových dokumentů, synchronizaci presetů a podobné funkce. Adobe se však rozhodl editor vydat i tak, protože mnohem více lidí využije vyšší rychlost už dnes, než bude mít problém s absencí těchto několika funkcí. Je lepším řešením pozdržet uvedení jen pro tyto uživatele než pro všechny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik