Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

AgfaPhoto prodává nový kompakt DC9200, má selfie displej a spoustu interpolace

13.6.2024, Milan Šurkala, aktualita
AgfaPhoto prodává nový kompakt DC9200, má selfie displej a spoustu interpolace
Kompakty ještě pořád existují, a to i "nové". AgfaPhoto má v nabídce např. model DC9200, který slibuje 4K video, 24MPx fotografie a selfie displej. Spousta věcí je ale spíše jen na papíře a rozlišení jsou zde hodně založená na interpolaci.
Jednou ze značek, která občas představí nějaký "nový" kompakt, je AgfaPhoto. Pod touto značkou se letos objevil kompakt DC9200, který v základních specifikacích slibuje např. 24MPx fotografie, 4K video a 10× optický zoom. Podrobný pohled do specifikací ale napoví něco jiného. Velikost snímače nevíme, ale data napovídají, že rozhodně nemá 24MPx rozlišení. Jeho skutečné rozlišení je 8 MPx a cokoli nad je interpolováno. Maximem je až 50 MPx a proč si společnost AgfaPhoto vybrala prezentovat DC9200 zrovna 24MPx rozlišením, to je záhadou. Podobně to máme u videa. Fotoaparát zvládá maximálně Full HD video při 30 fps a udávané 4K rozlišení sice je dostupné, jde ale o interpolaci Full HD videa. Takže nic navíc nedosáhnete.
 
AgfaPhoto DC9200
 
Ohledně objektivu je to také nejasné. Výrobce sice uvádí 10× optický zoom, nicméně specifikace mluví o světelnosti F3,3 a pak nějakém podivném parametru f=50, což těžko říci, jak si přeložit. Každopádně tato hodnota se bude patrně týkat pouze nejširšího úhlu záběru. Digitální zoom by měl být 16násobný Zaostřovat lze od 50 cm a stabilizace je pouze elektronická.
 
Máme zde korekci expozice od -3 EV do +3 EV. Snímky jsou jen v JPEG formátu. Zajímavé je, že je zde stále starší rozhraní micro USB 2.0, které bude brzy v EU zakázáno. DC9200 má podporovat max. 64GB paměťovou kartu. Měří 102×65×27 mm a váží 123 gramů. Vzadu je 2,8" displej, zajímavostí je pak přední selfie displej s 1,54" úhlopříčkou. Něco takového měl před 15 lety např. Samsung ST550. Překvapením je poměrně vysoká cena. Vzhledem ke specifikacím je cena 4490 Kč s DPH hodně nad tím, co bychom asi očekávali.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.