www.digimanie.cz
>
>
>

Aligátor ulovil letící dron, jeho baterie mu explodovala v tlamě

Aligátor ulovil letící dron, jeho baterie mu explodovala v tlamě
, , aktualita
Další ukázka nezodpovědného létání s dronem se stala na Floridě. Pilotka byla s dronem tak blízko aligátora, že ten byl schopen ho ulovit a zničit. Rozkousání se ale moc nelíbilo lithiovému akumulátoru, který explodoval.
K oblíbeným
reklama
Případů nezodpovědného focení a natáčení jsme měli už spoustu a patrně nikdy ani neskončí. Další případ se stal na Floridě, kdy se uživatelka TikToku pod přezdívkou devhlanger rozhodla natočit aligátora z bezprostřední blízkosti. S dronem byla tak blízko, že aligátor byl schopen vystřelit z vody a dron sundat z oblohy. Byl mnohem rychlejší než systém vyhnutí se kolizím v dronu, od kterého autorka očekávala, že zajistí bezpečnou vzdálenost a automatický únik.
 
@devhlanger

Here is the alligator eating the drone combined. George is doing fine and still looked hungry after . #FYP #alligator #dji #drone #savage #floridaman

original sound - Devhlanger
 
Nepřekvapí však, že rozkousání se moc nelíbilo lithiové baterce dronu. Ta explodovala a aligátorovu tlamu pak zahalil dým. Aligátorovi se naštěstí nic vážného nestalo, nicméně případ zase rozvířil debaty o bezpečnosti létání s drony a zejména vyrušování i ohrožování divoce žijících zvířat. Pokud jde o Floridu a Everglades, tam je aligátorů plno a není třeba být ani přímo v národním parku. Autorku videa celý případ možná poučí, možná ne. Každopádně trestem je pro ni už i to, že šlo teprve o druhý let s dronem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala