www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?
, , aktualita
Občas se stane, že si dva snímky jsou velmi nápadně podobné a vystává otázka, zda jde o kopii nebo nechtěnou náhodu. Něco podobného se letos stalo na fotosoutěži Sony WPA 2017. Kopíroval Alex Andriesi nebo ne?reklama
Myslíte si, že Alex Andriesi záměrně okopíroval snímek Anky Zhuravlevy?
V anketě lze hlasovat do 3.4.2018. Počet hlasujících: 27
Jde o jasnou kopii, měla by být stažena 63 % 63% Není možné rozhodnout 11 % 11% Jde o nešťastnou náhodu 26 % 26%
V dnešní době je těžké být originální a mnohdy se stane, že více lidí má na nezávisle na sobě stejnou myšlenku. Někdy se naopak myšlenky kopírují záměrně. Jeden z těchto problémů se nyní objevil na Sony World Photography Awards 2017, kde se fotograf Alex Andriesi stal jedním z vybraných fotografů v kategorii Enhanced s fotografií dívenky objímající balón ve vzduchu.


Podobné snímky na Sony WPA 2017


Značně podobnou fotografii ale před šesti lety vyfotila také Anka Zhuravleva. Proti tomu, aby se podobná fotografie dostala tak vysoko ve fotosoutěži, se ohradila. World Photo Organisation, která tuto soutěž spravuje, začala incident řešit a snímek Alexe Andriesiho zatím zůstává. Podle zástupců totiž dodal dokumenty o tom, že jeho inspirace a nápady pocházely z jiných zdrojů než byla fotografie Anky Zhuravlevy, a že nejde o kopii jejího snímku. A jak to vidíte vy? Jde o kopii, která by měla být stažena ze soutěže?

Fotografie si ve větším můžete zobrazit na stránkách WPO a v galerii fotografií Anky.

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Nikon dnes slaví 100 let, natočil i zvláštní videa Nikon dnes slaví 100 let, natočil i zvláštní videa
Společnost Nikon dnes slaví 100 let své existence. Pro oslavu oznámila vývoj nové digitální zrcadlovky i natočila několik narozeninových videosekvencí. Ty japonské mohou být pro Evropany dost zvláštní.
25.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů
Nikon oznámil vývoj D850, bude mít 8K time-lapse Nikon oznámil vývoj D850, bude mít 8K time-lapse
Společnost Nikon dnes k oslavám stoletého výročí oficiálně oznámila vývoj digitální zrcadlovky D850. Bude mít full frame snímač s vysokým rozlišením a jednou ze zajímavých funkcí bude i time-lapse video v 8K. 
25.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červenec 2017 Doporučené fotoaparáty: červenec 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
25.7.2017,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Nikon si patentoval 35mm F2.0 objektiv pro zakřivený senzor Nikon si patentoval 35mm F2.0 objektiv pro zakřivený senzor
Nikon si v Japonsku nechal patentovat nové objektivy pro zakřivený snímač. Se zakřivením poslední dobou koketují i jiní výrobci. Mezi objektivy najdeme např. i světelný 35mm F2.0 pro full frame senzor. 
24.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Leica TL2 má problém s hledáčkem Visoflex, může zničit fotoaparát Leica TL2 má problém s hledáčkem Visoflex, může zničit fotoaparát
Leica má nemalý problém se svým novým CSC fotoaparátem TL2. Ten může využívat externího hledáčku Visoflex, tato kombinace ale není zrovna stabilní. V některých případech totiž může nenávratně poškodit fotoaparát.
21.7.2017,  aktualita, Milan Šurkala