www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?

Anketa: Plagiátorství ve fotosouštěži Sony WPA 2017?
, , aktualita
Občas se stane, že si dva snímky jsou velmi nápadně podobné a vystává otázka, zda jde o kopii nebo nechtěnou náhodu. Něco podobného se letos stalo na fotosoutěži Sony WPA 2017. Kopíroval Alex Andriesi nebo ne?reklama
Myslíte si, že Alex Andriesi záměrně okopíroval snímek Anky Zhuravlevy?
V anketě lze hlasovat do 3.4.2018. Počet hlasujících: 27
Jde o jasnou kopii, měla by být stažena 63 % 63% Není možné rozhodnout 11 % 11% Jde o nešťastnou náhodu 26 % 26%
V dnešní době je těžké být originální a mnohdy se stane, že více lidí má na nezávisle na sobě stejnou myšlenku. Někdy se naopak myšlenky kopírují záměrně. Jeden z těchto problémů se nyní objevil na Sony World Photography Awards 2017, kde se fotograf Alex Andriesi stal jedním z vybraných fotografů v kategorii Enhanced s fotografií dívenky objímající balón ve vzduchu.


Podobné snímky na Sony WPA 2017


Značně podobnou fotografii ale před šesti lety vyfotila také Anka Zhuravleva. Proti tomu, aby se podobná fotografie dostala tak vysoko ve fotosoutěži, se ohradila. World Photo Organisation, která tuto soutěž spravuje, začala incident řešit a snímek Alexe Andriesiho zatím zůstává. Podle zástupců totiž dodal dokumenty o tom, že jeho inspirace a nápady pocházely z jiných zdrojů než byla fotografie Anky Zhuravlevy, a že nejde o kopii jejího snímku. A jak to vidíte vy? Jde o kopii, která by měla být stažena ze soutěže?

Fotografie si ve větším můžete zobrazit na stránkách WPO a v galerii fotografií Anky.

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky
Společnost Hasselblad představila nový středoformátový fotoaparát H6D-400c MS. Ten umí díky multiexpozici fotit snímky s neuvěřitelně vysokým rozlišením 400 megapixelů. To je přes 23.000 pixelů na delší straně.
18.1.2018, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2 Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2
Německý výrobce fotoaparátů a objektivů Leica představil dva nové pevné objektivy pro svůj full frame CSC systém. Jde o APO-Summicron-SL 75mm F2 ASPH a 90mm F2 ASPH. Určeny jsou zejména pro focení portrétů. 
16.1.2018, aktualita, Milan Šurkala