www.digimanie.cz
>
>

Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily

Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
, , aktualita
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
K oblíbeným
reklama
Fotografie nazvaná Phantom, jejímž autorem je Peter Lik, se stala velkým lákadlem do Antilopího kaňonu (Antelope Canyon) na jihozápadě USA. Fotografie se stala slavnou proto, že je nejdražší prodanou fotografií na světě, kupec si ji pořídil za 6,5 milionu USD. Od té doby zájem o tuto pozoruhodnou přírodní památku dramaticky vzrostl a průvodci později přidali i fotografické prohlídky, které už ale od 20. prosince 2019 nebudou prováděny.
 
Antilopí kaňon
autor: Luca Galuzzi [CC BY-SA 2.5], přes Wikimedia Commons
 
Tyto fotografické prohlídky měly omezený počet účastníků a bylo dovoleno si přinést monopod nebo i stativ. Byl zde vyhrazen krátký čas pro focení, kdy do záběru nesměl vlézt někdo jiný a průvodci zde mohli i házet písek, aby bylo dosaženo proslulého efektu světelných paprsků. Zájem o prohlídky ale stále rostl a společnost Navajo National Parks and Recreation se snažila zvětšovat počet lidí zkracováním intervalů mezi skupinami.
 
Není překvapivé, že to vyústilo ve frustraci snímkuchtivých fotografů, kteří zaplatili téměř 200 USD za možnost focení pod časovým nátlakem, ať už rychle vyfotí svůj snímek a zmizí. Když se k tomu připočítá fakt, že vlastně vyfotili stejný snímek, jako mají tisíce jiných, nadšení to moc nezvýšilo. Na internetu se tak začala množit negativní hodnocení prohlídek, což je i důvodem, proč se tyto fotografické prohlídky budou rušit. Ty standardní by ale měly zůstat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře