www.digimanie.cz
>
>

Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily

Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
, , aktualita
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
K oblíbeným
reklama
Fotografie nazvaná Phantom, jejímž autorem je Peter Lik, se stala velkým lákadlem do Antilopího kaňonu (Antelope Canyon) na jihozápadě USA. Fotografie se stala slavnou proto, že je nejdražší prodanou fotografií na světě, kupec si ji pořídil za 6,5 milionu USD. Od té doby zájem o tuto pozoruhodnou přírodní památku dramaticky vzrostl a průvodci později přidali i fotografické prohlídky, které už ale od 20. prosince 2019 nebudou prováděny.
 
Antilopí kaňon
autor: Luca Galuzzi [CC BY-SA 2.5], přes Wikimedia Commons
 
Tyto fotografické prohlídky měly omezený počet účastníků a bylo dovoleno si přinést monopod nebo i stativ. Byl zde vyhrazen krátký čas pro focení, kdy do záběru nesměl vlézt někdo jiný a průvodci zde mohli i házet písek, aby bylo dosaženo proslulého efektu světelných paprsků. Zájem o prohlídky ale stále rostl a společnost Navajo National Parks and Recreation se snažila zvětšovat počet lidí zkracováním intervalů mezi skupinami.
 
Není překvapivé, že to vyústilo ve frustraci snímkuchtivých fotografů, kteří zaplatili téměř 200 USD za možnost focení pod časovým nátlakem, ať už rychle vyfotí svůj snímek a zmizí. Když se k tomu připočítá fakt, že vlastně vyfotili stejný snímek, jako mají tisíce jiných, nadšení to moc nezvýšilo. Na internetu se tak začala množit negativní hodnocení prohlídek, což je i důvodem, proč se tyto fotografické prohlídky budou rušit. Ty standardní by ale měly zůstat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější 8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji
Společnost Adobe spustila další prodejní akci. Tentokrát se nabídka týká plného předplatného všech aplikací Creative Cloud a celý balík lze nyní dočasně získat o 40 % levněji. To je opravdu výrazné snížení ceny.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů