www.digimanie.cz
>
>

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě
, , aktualita
Dobrou fotografii by si měl fotograf promyslet, pokud je to možné. Aplikace pro mobilní telefon s názvem Blocker nabízí díky rozšířené realitě plánování kompozice výsledného snímku ještě před tím, než ho fotograf pořídí. 
reklama
Díky rozšířené realitě je možné například přes kameru chytrého telefonu dodat do natáčené či fotografované scény virtuální prvky. Kromě zábavy při pozorování virtuálních zvířat na skutečném stole může mít ale rozšířená realita i praktické využití, jak je tomu u aplikace Blocker. Ta slibuje, že změní způsob, s jakým fotograf plánuje svůj další snímek.

Aplikace pro chytrý telefon umožňuje výběr ze čtyř stovek různých virtuálních fotoaparátů, s kterými je možné si "vyfotit" zkušební snímek - nechybí ani nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu. Do scén se zároveň zobrazí další objekty přes kameru chytrého telefonu. Pro fotografa je důležité si kompozici scény promyslet a představit. Aplikace Blocker by tento proces měla usnadnit, protože sama do scény dosadí osoby či třeba automobil a fotograf plánovanou scénu přímo uvidí. 
 

Blocker nabízí i sledování virtuálních objektů v reálné scéně, takže fotograf může chodit dokola a zkoušet nastavit snímek z různých úhlů. Bonusem je i upravení osvětlení, kdy je možné v aplikaci pohybovat virtuálním sluncem, což má simulovat různé denní doby, kdy je možné fotografii pořídit. Na celou scénu se pak uživatel může podívat i spolu s umístěním virtuálního fotoaparátu.

Každý naplánovaný snímek je možné si uložit a sdílet s ostatními lidmi například z týmu. V současné době je aplikace dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Plná verze aplikace Blocker vyjde na 50 dolarů, což je v přepočtu asi 1 100 korun.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře