www.digimanie.cz
>
>

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě
, , aktualita
Dobrou fotografii by si měl fotograf promyslet, pokud je to možné. Aplikace pro mobilní telefon s názvem Blocker nabízí díky rozšířené realitě plánování kompozice výsledného snímku ještě před tím, než ho fotograf pořídí. 
reklama
Díky rozšířené realitě je možné například přes kameru chytrého telefonu dodat do natáčené či fotografované scény virtuální prvky. Kromě zábavy při pozorování virtuálních zvířat na skutečném stole může mít ale rozšířená realita i praktické využití, jak je tomu u aplikace Blocker. Ta slibuje, že změní způsob, s jakým fotograf plánuje svůj další snímek.

Aplikace pro chytrý telefon umožňuje výběr ze čtyř stovek různých virtuálních fotoaparátů, s kterými je možné si "vyfotit" zkušební snímek - nechybí ani nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu. Do scén se zároveň zobrazí další objekty přes kameru chytrého telefonu. Pro fotografa je důležité si kompozici scény promyslet a představit. Aplikace Blocker by tento proces měla usnadnit, protože sama do scény dosadí osoby či třeba automobil a fotograf plánovanou scénu přímo uvidí. 
 

Blocker nabízí i sledování virtuálních objektů v reálné scéně, takže fotograf může chodit dokola a zkoušet nastavit snímek z různých úhlů. Bonusem je i upravení osvětlení, kdy je možné v aplikaci pohybovat virtuálním sluncem, což má simulovat různé denní doby, kdy je možné fotografii pořídit. Na celou scénu se pak uživatel může podívat i spolu s umístěním virtuálního fotoaparátu.

Každý naplánovaný snímek je možné si uložit a sdílet s ostatními lidmi například z týmu. V současné době je aplikace dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Plná verze aplikace Blocker vyjde na 50 dolarů, což je v přepočtu asi 1 100 korun.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky Pentax aktualizoval roadmapu objektivů pro příští roky
Společnost Ricoh přišla s aktualizovanou verzí své roadmapy připravovaných objektivů Pentax pro K-Mount. Ta odhaluje 8 nových objektivů, které se objeví v následujících dvou letech pro APS-C i full frame zrcadlovky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography Steve McCurry spouští masterclass na Masters of Photography
Dnes hodně populární online kurzy největších profíků, tzv. masterclass, spouští další ze známých fotografů, Steve McCurry. Ten je znám především svou slavnou fotografií afgánské dívky. Jeho kurz bude na Masters of Photography.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů