www.digimanie.cz
>
>

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě
, , aktualita
Dobrou fotografii by si měl fotograf promyslet, pokud je to možné. Aplikace pro mobilní telefon s názvem Blocker nabízí díky rozšířené realitě plánování kompozice výsledného snímku ještě před tím, než ho fotograf pořídí. reklama
Díky rozšířené realitě je možné například přes kameru chytrého telefonu dodat do natáčené či fotografované scény virtuální prvky. Kromě zábavy při pozorování virtuálních zvířat na skutečném stole může mít ale rozšířená realita i praktické využití, jak je tomu u aplikace Blocker. Ta slibuje, že změní způsob, s jakým fotograf plánuje svůj další snímek.

Aplikace pro chytrý telefon umožňuje výběr ze čtyř stovek různých virtuálních fotoaparátů, s kterými je možné si "vyfotit" zkušební snímek - nechybí ani nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu. Do scén se zároveň zobrazí další objekty přes kameru chytrého telefonu. Pro fotografa je důležité si kompozici scény promyslet a představit. Aplikace Blocker by tento proces měla usnadnit, protože sama do scény dosadí osoby či třeba automobil a fotograf plánovanou scénu přímo uvidí. 
 

Blocker nabízí i sledování virtuálních objektů v reálné scéně, takže fotograf může chodit dokola a zkoušet nastavit snímek z různých úhlů. Bonusem je i upravení osvětlení, kdy je možné v aplikaci pohybovat virtuálním sluncem, což má simulovat různé denní doby, kdy je možné fotografii pořídit. Na celou scénu se pak uživatel může podívat i spolu s umístěním virtuálního fotoaparátu.

Každý naplánovaný snímek je možné si uložit a sdílet s ostatními lidmi například z týmu. V současné době je aplikace dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Plná verze aplikace Blocker vyjde na 50 dolarů, což je v přepočtu asi 1 100 korun.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF Canon slaví 90 milionů fotoaparátů EOS a 130 milionů objektivů EF
Společnost Canon má nyní dvojitou oslavu milníků v počtu vyrobených produktů. Fotoaparáty EOS slaví už 90 milionů vyrobených kusů, výměnné objektivy EF se pak dostaly dokonce na 130 milionů kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm Záměrně neostrý objektiv Leica Thambar-M 1:2.2/90mm
Leica uvádí nový objektiv Thambar-M 1:2.2/90mm. Nepříliš známé jméno Thambar znamená, že je objektiv záměrně neostrý a vytváří snový nádech snímků známý spíše od jiných retro výrobců. Speciální filtr totiž propouští světlo jen z neostrých rohů. 
18.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF Kompakt Canon Powershot G1 X Mark III má APS-C čip a fázový AF
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Společnost Canon představila nový profi kompakt PowerShot G1 X Mark III. Ten dostává 24MPx APS-C senzor, duální pixely pro fázové ostření a F2,8-5,6 objektiv. 
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG DJI Zenmuse X7 pro drony má APS-C čip a 6K CinemaDNG
Společnost DJI představila novou profi kameru pro drony DJI Inspire 2. Nová Zenmuse X7 je vybavena velkým APS-C senzorem, podporuje výměnné objektivy a zvládá natáčet 6K/30p video v RAW formátu.
13.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely Samsung uvádí čip ISOCELL 2X7 s rekordními 0,9um pixely
Samsung uvedl dva nové senzory pro mobilní telefony. Model ISOCELL Slim 2X7 má nejmenší pixely na světě s velikostí pouhých 0,9 mikrometru. Verze ISOCELL Fast 2L9 pak přináší technologii duálních pixelů a rozmazaného pozadí.
12.10.2017, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů