www.digimanie.cz
>
>

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě
, , aktualita
Dobrou fotografii by si měl fotograf promyslet, pokud je to možné. Aplikace pro mobilní telefon s názvem Blocker nabízí díky rozšířené realitě plánování kompozice výsledného snímku ještě před tím, než ho fotograf pořídí. reklama
Díky rozšířené realitě je možné například přes kameru chytrého telefonu dodat do natáčené či fotografované scény virtuální prvky. Kromě zábavy při pozorování virtuálních zvířat na skutečném stole může mít ale rozšířená realita i praktické využití, jak je tomu u aplikace Blocker. Ta slibuje, že změní způsob, s jakým fotograf plánuje svůj další snímek.

Aplikace pro chytrý telefon umožňuje výběr ze čtyř stovek různých virtuálních fotoaparátů, s kterými je možné si "vyfotit" zkušební snímek - nechybí ani nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu. Do scén se zároveň zobrazí další objekty přes kameru chytrého telefonu. Pro fotografa je důležité si kompozici scény promyslet a představit. Aplikace Blocker by tento proces měla usnadnit, protože sama do scény dosadí osoby či třeba automobil a fotograf plánovanou scénu přímo uvidí. 
 

Blocker nabízí i sledování virtuálních objektů v reálné scéně, takže fotograf může chodit dokola a zkoušet nastavit snímek z různých úhlů. Bonusem je i upravení osvětlení, kdy je možné v aplikaci pohybovat virtuálním sluncem, což má simulovat různé denní doby, kdy je možné fotografii pořídit. Na celou scénu se pak uživatel může podívat i spolu s umístěním virtuálního fotoaparátu.

Každý naplánovaný snímek je možné si uložit a sdílet s ostatními lidmi například z týmu. V současné době je aplikace dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Plná verze aplikace Blocker vyjde na 50 dolarů, což je v přepočtu asi 1 100 korun.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář