Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Aplikace Blocker pomůže s kompozicí fotky díky rozšířené realitě

29.9.2017, Kateřina Hoferková, aktualita
Dobrou fotografii by si měl fotograf promyslet, pokud je to možné. Aplikace pro mobilní telefon s názvem Blocker nabízí díky rozšířené realitě plánování kompozice výsledného snímku ještě před tím, než ho fotograf pořídí. 
Díky rozšířené realitě je možné například přes kameru chytrého telefonu dodat do natáčené či fotografované scény virtuální prvky. Kromě zábavy při pozorování virtuálních zvířat na skutečném stole může mít ale rozšířená realita i praktické využití, jak je tomu u aplikace Blocker. Ta slibuje, že změní způsob, s jakým fotograf plánuje svůj další snímek.

Aplikace pro chytrý telefon umožňuje výběr ze čtyř stovek různých virtuálních fotoaparátů, s kterými je možné si "vyfotit" zkušební snímek - nechybí ani nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu. Do scén se zároveň zobrazí další objekty přes kameru chytrého telefonu. Pro fotografa je důležité si kompozici scény promyslet a představit. Aplikace Blocker by tento proces měla usnadnit, protože sama do scény dosadí osoby či třeba automobil a fotograf plánovanou scénu přímo uvidí. 
 

Blocker nabízí i sledování virtuálních objektů v reálné scéně, takže fotograf může chodit dokola a zkoušet nastavit snímek z různých úhlů. Bonusem je i upravení osvětlení, kdy je možné v aplikaci pohybovat virtuálním sluncem, což má simulovat různé denní doby, kdy je možné fotografii pořídit. Na celou scénu se pak uživatel může podívat i spolu s umístěním virtuálního fotoaparátu.

Každý naplánovaný snímek je možné si uložit a sdílet s ostatními lidmi například z týmu. V současné době je aplikace dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS. Plná verze aplikace Blocker vyjde na 50 dolarů, což je v přepočtu asi 1 100 korun.

Zdroj: petapixel.com