www.digimanie.cz
>
>
>

Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR

Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
, , aktualita
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
K oblíbeným
reklama
Během těchto týdnů vychází aktualizace mobilní aplikace Google Photos pro Android, iOS i webovou verzi, která dostane rozšíření užitečné funkce rozpoznávání textu v obrázcích a screenshotech (tzv. OCR). Rozpoznaný text jde např. zkopírovat a vložit někde jinde, což se může hodit v nejrůznějších případech. Sám Google např. zmiňuje tradiční focení hesla k Wi-Fi v hotelech, které se doposud na pokoji složitě opisovalo. Ten jen zkopírujete z fotky a vložíte na patřičné místo operačního systému.
 
Google Photos
 
Připomeňme, že OCR není u Googlu nic až tak nového, už nějakou dobu to podporuje Překladač (Translator) pro překlad textu v obrázcích a rozpoznávání textu se už v aplikaci Photos také objevovalo. Nově ale bude možné např. i vyhledávat textu v knihovně snímků, jako by se hledalo v textových dokumentech a nikoli obrázcích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře