www.digimanie.cz
>
>

Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku

Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
, , aktualita
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
K oblíbeným
reklama
Často se stává, že fotograf pořídí snímek, ale fotografii kazí lidé, kteří se do scény nachomýtli. Postavy je sice možné odstraňovat v post-processingu, ale aplikace Bye Bye Camera tento proces velmi urychlí. Aplikace je pro iOS a automaticky odstraní lidi z každého vyfoceného snímku. 

Bye Bye Camera je projekt umělce jménem Damjanski a skupiny Do Something Good. Podle tvůrce má být aplikace i poukázáním na budoucnost, ve které komplexní programy a stroje nahradí lidskou práci. Jeho Bye Bye Camera je podle něj aplikace pro post-lidskou éru. 

Aplikace využívá systém YOLO, který v reálném čase detekuje objekty, tedy v tomto případě lidi. Následně osoby na fotce odstraní a vyplní tyto oblasti pixely, jež jsou podobné těm sousedním. Podobně pracuje například nástroj Adobe Photoshopu Content-Aware Fill. 
 

Výsledky nejsou úplně dokonalé, protože se může stát, že některé části scény můžou být odstraněny spolu s lidmi, nebo můžou být vyplněné oblasti na výsledné fotografii viditelné a vypadat zvláštně. Výhoda aplikace je především v rychlosti a jednoduchosti, na selfies či portréty zrovna vhodná není. 

Bye Bye Camera se při odstraňování objektů zaměřuje skutečně jen na lidské osoby, takže jiné pohybující se věci či zvířata na fotografii zůstanou. Aplikaci je možné zakoupit v App Store za cenu tří dolarů, což je v přepočtu přibližně 67 korun. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8 Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8
Také společnost Nikon pracuje na nových objektivech, které si pak nechává patentovat. Mezi nimi se objevily i dvě zoomovací novinky. Standardní zoom 24-80mm F2.8-5.6 a vysoce světelný objektiv 24-55mm F1.8-2.8.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala