www.digimanie.cz
>
>

Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku

Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
, , aktualita
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
K oblíbeným
reklama
Často se stává, že fotograf pořídí snímek, ale fotografii kazí lidé, kteří se do scény nachomýtli. Postavy je sice možné odstraňovat v post-processingu, ale aplikace Bye Bye Camera tento proces velmi urychlí. Aplikace je pro iOS a automaticky odstraní lidi z každého vyfoceného snímku. 

Bye Bye Camera je projekt umělce jménem Damjanski a skupiny Do Something Good. Podle tvůrce má být aplikace i poukázáním na budoucnost, ve které komplexní programy a stroje nahradí lidskou práci. Jeho Bye Bye Camera je podle něj aplikace pro post-lidskou éru. 

Aplikace využívá systém YOLO, který v reálném čase detekuje objekty, tedy v tomto případě lidi. Následně osoby na fotce odstraní a vyplní tyto oblasti pixely, jež jsou podobné těm sousedním. Podobně pracuje například nástroj Adobe Photoshopu Content-Aware Fill. 
 

Výsledky nejsou úplně dokonalé, protože se může stát, že některé části scény můžou být odstraněny spolu s lidmi, nebo můžou být vyplněné oblasti na výsledné fotografii viditelné a vypadat zvláštně. Výhoda aplikace je především v rychlosti a jednoduchosti, na selfies či portréty zrovna vhodná není. 

Bye Bye Camera se při odstraňování objektů zaměřuje skutečně jen na lidské osoby, takže jiné pohybující se věci či zvířata na fotografii zůstanou. Aplikaci je možné zakoupit v App Store za cenu tří dolarů, což je v přepočtu přibližně 67 korun. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek
Oceánoložka a inženýrka Derya Akkaynak v rámci práce na svém PhD titulu vyvinula nový systém Sea-Thru, který podvodním fotkám dodá barvy, které jsou zbavené typického namodralého nádechu, jenž snižuje barevnost i kontrast.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů
Nedávné ohlášení finančních výsledků fotografické divize společnosti Olympus bylo hodně zlé. Vyrojily se tak spekulace, že Olympus s fotoaparáty úplně sekne. Zástupci společnosti ale něco takového popřeli a s fotoaparáty značky se budeme setkávat i nadále.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů