www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"

Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
, , aktualita
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem představil Apple nové smartphony Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. I když ty nebyly nějakou revolucí, posouvají koncept těchto telefonů opět o něco dále a nemalých změn se dočkaly fotoaparáty, kdy všechny modely dostaly navíc širokoúhlý modul s 13mm přepočtenou ohniskovou vzdáleností a přední kamerka nyní podporuje vysoce kvalitní 120 fps zpomalený záznam. A právě ten stál za vznikem nového slova, slofie.
 
 
Slofie je slow-motion selfie video, které je možné natáčet pomocí této kamerky a jeho schopnosti vtipně ukazuje reklama, kterou můžete vidět výše. Apple si chce toto slovo zaregistrovat jako trademark (ochrannou známku), aby ho jiní výrobci nemohli jen tak používat např. v názvech svých aplikací a podobně. Žádost totiž i obsahuje informaci o tom, že má jít o registraci jména např. pro stahovatelný počítačový software pro pořizování a záznam videa. V žádosti je také vidět, že za ni Apple zaplatil $400.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala