www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"

Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
, , aktualita
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem představil Apple nové smartphony Apple iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. I když ty nebyly nějakou revolucí, posouvají koncept těchto telefonů opět o něco dále a nemalých změn se dočkaly fotoaparáty, kdy všechny modely dostaly navíc širokoúhlý modul s 13mm přepočtenou ohniskovou vzdáleností a přední kamerka nyní podporuje vysoce kvalitní 120 fps zpomalený záznam. A právě ten stál za vznikem nového slova, slofie.
 
 
Slofie je slow-motion selfie video, které je možné natáčet pomocí této kamerky a jeho schopnosti vtipně ukazuje reklama, kterou můžete vidět výše. Apple si chce toto slovo zaregistrovat jako trademark (ochrannou známku), aby ho jiní výrobci nemohli jen tak používat např. v názvech svých aplikací a podobně. Žádost totiž i obsahuje informaci o tom, že má jít o registraci jména např. pro stahovatelný počítačový software pro pořizování a záznam videa. V žádosti je také vidět, že za ni Apple zaplatil $400.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF
Tokina přichází s aktualizovanou verzí svého oblíbeného 11-16mm objektivu. Novinka nese název atx-i 11-16mm F2.8 CF a je lépe optimalizována nejen na pořizování fotografií, ale také natáčení videosekvencí.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
17.10.2019, návod, Milan Šurkala56 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů