Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto

Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
, , aktualita
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
K oblíbeným
reklama
Dnes se už většinou fotí s autofokusem, nicméně mnoho lidí má rádo charakter starých objektivů, které ho nepodporují. V případě Leicy M jde ale i o nejnovější modely, ani u nich totiž AF nenajdeme. Pokud by uživatel chtěl používat autofokus, má smůlu. Nemusí tomu ale tak být s adaptéry, které takovým objektivům zajistí funkci autofokusu. Jedním z takových adaptérů je i Fotodiox Pro Pronto. Pro některé bajonety je už na trhu, nyní se dostává do prodeje i pro objektivy Leica M a fotoaparát Fujifilm X.
 
Fotodiox Pro Pronto
 
Funguje to jednoduše tak, že objektivem zaostříte na nekonečno a nasadíte ho na adaptér. Ten pak vysouváním objektivu vpřed a vzad zaostřuje (ve 4,5mm rozsahu). Kvůli pozici tlačítka pro odjištění objektivu je ale nepoužitelný s modelem X-A5 a problematický je i na několika dalších modelech. Proto se raději podívejte na tabulku kompatibility na stránkách výrobce. Doporučeno je také jeho použití spíše se širokoúhlejšími objektivy, ideálně s 50mm a kratšími. Maximální podporovaná hmotnost objektivu je 680 gramů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $349,95 (7700 Kč bez DPH a dalších poplatků).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů