Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto

Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
, , aktualita
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
K oblíbeným
reklama
Dnes se už většinou fotí s autofokusem, nicméně mnoho lidí má rádo charakter starých objektivů, které ho nepodporují. V případě Leicy M jde ale i o nejnovější modely, ani u nich totiž AF nenajdeme. Pokud by uživatel chtěl používat autofokus, má smůlu. Nemusí tomu ale tak být s adaptéry, které takovým objektivům zajistí funkci autofokusu. Jedním z takových adaptérů je i Fotodiox Pro Pronto. Pro některé bajonety je už na trhu, nyní se dostává do prodeje i pro objektivy Leica M a fotoaparát Fujifilm X.
 
Fotodiox Pro Pronto
 
Funguje to jednoduše tak, že objektivem zaostříte na nekonečno a nasadíte ho na adaptér. Ten pak vysouváním objektivu vpřed a vzad zaostřuje (ve 4,5mm rozsahu). Kvůli pozici tlačítka pro odjištění objektivu je ale nepoužitelný s modelem X-A5 a problematický je i na několika dalších modelech. Proto se raději podívejte na tabulku kompatibility na stránkách výrobce. Doporučeno je také jeho použití spíše se širokoúhlejšími objektivy, ideálně s 50mm a kratšími. Maximální podporovaná hmotnost objektivu je 680 gramů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $349,95 (7700 Kč bez DPH a dalších poplatků).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář