Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto

Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
, , aktualita
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
K oblíbeným
reklama
Dnes se už většinou fotí s autofokusem, nicméně mnoho lidí má rádo charakter starých objektivů, které ho nepodporují. V případě Leicy M jde ale i o nejnovější modely, ani u nich totiž AF nenajdeme. Pokud by uživatel chtěl používat autofokus, má smůlu. Nemusí tomu ale tak být s adaptéry, které takovým objektivům zajistí funkci autofokusu. Jedním z takových adaptérů je i Fotodiox Pro Pronto. Pro některé bajonety je už na trhu, nyní se dostává do prodeje i pro objektivy Leica M a fotoaparát Fujifilm X.
 
Fotodiox Pro Pronto
 
Funguje to jednoduše tak, že objektivem zaostříte na nekonečno a nasadíte ho na adaptér. Ten pak vysouváním objektivu vpřed a vzad zaostřuje (ve 4,5mm rozsahu). Kvůli pozici tlačítka pro odjištění objektivu je ale nepoužitelný s modelem X-A5 a problematický je i na několika dalších modelech. Proto se raději podívejte na tabulku kompatibility na stránkách výrobce. Doporučeno je také jeho použití spíše se širokoúhlejšími objektivy, ideálně s 50mm a kratšími. Maximální podporovaná hmotnost objektivu je 680 gramů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $349,95 (7700 Kč bez DPH a dalších poplatků).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech
Zástupce společnosti Sigma se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o mnoha zajímavých skutečnostech. Mluvil např. o full frame Foveonu, náročnosti výroby objektivů i o jejich úspěších.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
18.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik