www.digimanie.cz
>
>
>

BenQ SW240, 10bitový IPS monitor pro fotografy

BenQ SW240, 10bitový IPS monitor pro fotografy
, , aktualita
Od společnosti BenQ jsme se dočkali dalšího zajímavého monitoru pro fotografy, modelu SW240 PhotoVue. Ten staví na menší 24" úhlopříčce, nicméně nabídne podporu 10bitových barev, 14bitovou LUT a 95% pokrytí DCI-P3.
reklama
Zhruba před půl rokem jsme vám představili monitor BenQ SW271, nicméně dnes se podíváme na novinku BenQ SW240, který má být základním modelem profesionální řady pro fotografy. Jeho úhlopříčka činí 24,1", což může být pro někoho málo, nicméně spousta lidí stále preferuje nepříliš obrovské monitory. Rozlišení je dnes poněkud exotických 1920×1200 pixelů, tedy s nezvyklým poměrem stran 16:10. Panel je typu IPS a má LED podsvícení.
 
BenQ SW240
 
Nepřekvapí tedy 178° pozorovací úhly a 5ms GTG odezva. Nejvyšší jas dosahuje hodnoty 250 cd/m2, u kontrastu je to pak 1000:1 (dynamický kontrast 20 milionů ku jedné). Nejde o herní monitor, takže obnovovací frekvence činí tradičních 60 Hz. Poněvadž jde o monitor pro fotografy, podporuje 10bitové zobrazení barev (tedy 1,07 miliardy), 14bitovou LUT a Delta E<=2. Slibuje 100% pokrytí gamutu sRGB, 99% Adobe RGB a dokonce i 95% pokrytí DCI-P3. Samozřejmostí je tu i hardwarová kalibrace (pomocí softwaru Palette Master Element) a monitor je kalibrován už z výroby. Zajímavostí je Color Mode HotKey pro přepínání tří přednastavených barevných režimů bez nutností vlézt do OSD menu.
 
K připojení k počítači slouží DVI-DL, HDMI 1.4 nebo DisplayPort 1.2. Najdete zde také 3 USB 3.0 porty (2 downstream, 1 upstream), jack na audio a čtečku paměťových karet. Spotřeba monitoru činí 0,5 W ve standby, resp. až 55 W za provozu. Monitor je možné bohatě polohovat, náklon je tak podporován od -5° do +20°, natočení vpravo a vlevo je možné o 45°, je zde i funkce pivot a možnost výškového nastavení ve 140mm rozsahu. K dispozici je také Eye-Care technologie pro snížení únavy zraku.
 
Monitor stojí $399, přičemž bude možné zakoupit i clonu. Ta ale není zrovna levná a vyjde na dalších $99.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video
Další novinkou od Sony je kapesní ultrazoom Cyber-shot WX800, který dostává podporu 4K videosekvencí. Má také o 180° otočný dotykový displej a překvapivě nízkou hmotnost 233 gramů včetně baterie a karty.
17.10.2018, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů