Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, levný foto-video hybrid

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, levný foto-video hybrid
, , aktualita

Společnost Blackmagic uvedla novou videokameru Pocket Cinema Camera 6K, která přináší větší Super 35 senzor schopný záznamu 6K videa při 60 snímcích za sekundu i 21,2MPx fotografií a bajonet Canon EF. 

K oblíbeným
reklama
Blackmagic pronikl do třídy profesionálních videokamer levnou Pocket Cinema Camera 4K se 4/3” senzorem, přičemž nyní rozšiřuje nabídku o model Pocket Cinema Camera 6K. Ten dostává větší Super 35 senzor (zhruba APS-C velikost), díky čemuž umožňuje dosahovat menší hloubky ostrosti než předchozí model. Ten umožní pořizovat fotografie s mnohem rozumnějším rozlišením 21,2 MPx (6144x3456 pixelů) a dynamickým rozsahem 13 EV, takže nyní je kamerka použitelná i jako fotoaparát. Samozřejmostí je možnost ukládání fotografií do DNG RAW formátu.
 
Blackmagic Pocket Magic Camera 6K
 
Pokud jde o video, maximem je plné rozlišení 6144x3456 pixelů při 50 fps. V menších rozlišeních 6144x2560 pixelů a 5744x3024 pixelů lze dosáhnout i 60 fps. Ve 2,8K rozlišení 2868x1512 pixelů pak už zvládne 120 fps (což je pořád dost na Full HD video i s oversamplingem). Umí i záznam optimalizovaný pro a anamorfické objektivy s rozlišením 3624x3070 pixelů při 30 fps. Snímač má dual gain ISO, tedy dvě základní citlivosti, konkrétně ISO 400 a ISO 3200, přičemž maximem je ISO 25600. Záznam videa je možný i v 10bitovém Apple ProRes formátu (do 4K) a stále populárnějším 12bitovém Blackmagic RAW (i v 6K), podporovány jsou i 3D LUT.
 
Blackmagic Pocket Magic Camera 6K
 
Videa a snímky lze ukládat na velmi rychlé SDXC UHS-II karty nebo ještě rychlejší CFast 2.0, výrobce pro nejnáročnější nasazení doporučuje i použití externích SSD disků připojených přes USB-C rozhraní (až 5 Gb/s). To tak umožňuje i přenos dat. Dodávaný adaptér zajišťuje externí napájení i nabíjení standardního akumulátoru LP-E6. Komu by to nestačilo, může mít i bateriový grip s dalšími dvěma akumulátory. Najdeme zde 3,5mm jacky pro externí mikrofon i sluchátka, XLR, HDMI a DC napájení. Vestavěny jsou hned 4 mikrofony, nechybí podpora timecode a máme tu i Bluetooth pro dálkové bezdrátové ovládání.
 
Pocket Cinema Camera 6K je vybavena bajonetem pro objektivy Canon EF, nechybí jí ani velký 5,0” dotykový LCD a ovladače pro rychlé nastavení některých parametrů. Zajímavá je i cena, která činí příznivých $2495. Bateriový grip je za $245, akumulátor za $45. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala