www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty

Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
, , aktualita
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavé prodejní statistiky. Tentokrát jde o BCN Award za minulý rok, tedy o čísla z japonského trhu, který je sice v mnohém odlišný od našeho, ale přesto jde o zajímavé hodnoty. Čísla se proti loňskému roku místy docela změnila, a tak např. Nikon velmi výrazně ztratil v kompaktech (z 2. místa zmizel a není ani v celé top 3), ale naopak si polepšil v zrcadlovkách na úkor Canonu.
 
Canon logo
 
V případě kompaktů to vyhrál Canon s 39,1 %, což je zhruba na úrovni loňských 39,3 %. Jak už bylo řečeno, propadl se především Nikon, který není ani v nejlepší trojce, přitom loni byl na druhém místě s 22,9 %. Podíl získalo vedle Canonu i Sony, které vzrostlo z 15,2 % na 19,7 %. Hodně se dařilo i společnosti Fujifilm, která se dostala na 11,4 %. To je s podivem, když je její nabídka kompaktů velmi omezená na řadu X100, XF10 a pár odolných kompaktů.
 
V digitálních zrcadlovkách si drží první příčku také Canon, který mírně spadl z loňské hodnoty 56,3 % na 51,9 %. Jeho podíl si vzal Nikon, jenž si polepšil ze 41,1 % na 44,8 %. Ricoh (Pentax) pak stoupl z 2,4 % na 3,0 %. Zde by se ale slušelo říci, že v letech 2014-2018 byl jeho průměr lehce na 5 %, zatímco v posledních třech letech se motá mezi 2,4 až 3,1 %, tedy z dlouhodobého hlediska klesá. Je ale dost dobře možné, že s opouštěním trhu zrcadlovek společnostmi Canon a Nikonu bude jeho podíl v budoucnu naopak stoupat.
 
Sony logo
 
Dále tu máme CSC fotoaparáty. Zde se přehodila první dvě místa. Sony se vrátilo na první pozici a z loňských 25,9 % si polepšilo na 27,4 %. Canon se naopak propadl a z 30,9 % je nyní na 23,8 %. Těsně je následován společnosti Olympus, která měla loni i letos shodně 23,4 %. Zde je otázkou, jak se v příštím roce projeví přechod firmy pod společnost JIP.
 
Pokud jde o digitální videokamery, zde také slaví Sony. To překonalo loňského vítěze, společnost Panasonic, a ze 34,3 % se dostalo na 37,3 %. Naopak Panasonic si pohoršil z 35,6 % na 32,2 % a je nyní druhý. Třetí místo si nadále drží JVC Kenwood, přičemž společnost spadla ze 14% na 11,1% podíl.
 
Pokud jde o akční videokamery, zde máme naprosto jasného vítěze, kterým je GoPro. I když kleslo ze 75,6 % na 70,0 %, stále jde o drtivý tržní podíl. Druhou pozici si drží Sony, které kleslo z 8,7 % na 7,5 % a na třetím místě je SAC. Tam si firma polepšila ze 4,5 % na 6,5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy
V polovině října byl oznámen nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II. Ten míří především na vloggery např. podporou přímého streamování na YouTube. Tehdy ale nebyl oznámen pro Evropu, což se nyní mění a přichází i na český trh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony FX3 přichází se 4K 120p, stabilizací a S-Cintetone Sony FX3 přichází se 4K 120p, stabilizací a S-Cintetone
Sony uvedlo novou hybridní kameru ILME-FX3. Soustředí se především na video, dokáže ale pořizovat i 12MPx snímky. Potěší schopností natáčet 4K video při 120 fps a slibuje také výborné chlazení při 60p, takže se nebude přehřívat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris
Společnost Benro využila platformy Kickstarter pro financování její nové stativové hlavy Polaris. Ta je motorizovaná a určena je především pro astrofotografii. Umožňuje i programování, skládání snímků a mnoho dalšího.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely
Spousta mobilních snímačů jde s rozlišením do zbytečně vysokých hodnot, nicméně nový Samsung ISOCELL GN2 chce kombinovat nejlepší ze světa vysokého rozlišení i velkých pixelů. Ty budou mít velikost 1,4 μm.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: únor 2021 Doporučené fotoaparáty: únor 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
23.2.2021, článek, Milan Šurkala27 komentářů