www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty

Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
, , aktualita
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zajímavé prodejní statistiky. Tentokrát jde o BCN Award za minulý rok, tedy o čísla z japonského trhu, který je sice v mnohém odlišný od našeho, ale přesto jde o zajímavé hodnoty. Čísla se proti loňskému roku místy docela změnila, a tak např. Nikon velmi výrazně ztratil v kompaktech (z 2. místa zmizel a není ani v celé top 3), ale naopak si polepšil v zrcadlovkách na úkor Canonu.
 
Canon logo
 
V případě kompaktů to vyhrál Canon s 39,1 %, což je zhruba na úrovni loňských 39,3 %. Jak už bylo řečeno, propadl se především Nikon, který není ani v nejlepší trojce, přitom loni byl na druhém místě s 22,9 %. Podíl získalo vedle Canonu i Sony, které vzrostlo z 15,2 % na 19,7 %. Hodně se dařilo i společnosti Fujifilm, která se dostala na 11,4 %. To je s podivem, když je její nabídka kompaktů velmi omezená na řadu X100, XF10 a pár odolných kompaktů.
 
V digitálních zrcadlovkách si drží první příčku také Canon, který mírně spadl z loňské hodnoty 56,3 % na 51,9 %. Jeho podíl si vzal Nikon, jenž si polepšil ze 41,1 % na 44,8 %. Ricoh (Pentax) pak stoupl z 2,4 % na 3,0 %. Zde by se ale slušelo říci, že v letech 2014-2018 byl jeho průměr lehce na 5 %, zatímco v posledních třech letech se motá mezi 2,4 až 3,1 %, tedy z dlouhodobého hlediska klesá. Je ale dost dobře možné, že s opouštěním trhu zrcadlovek společnostmi Canon a Nikonu bude jeho podíl v budoucnu naopak stoupat.
 
Sony logo
 
Dále tu máme CSC fotoaparáty. Zde se přehodila první dvě místa. Sony se vrátilo na první pozici a z loňských 25,9 % si polepšilo na 27,4 %. Canon se naopak propadl a z 30,9 % je nyní na 23,8 %. Těsně je následován společnosti Olympus, která měla loni i letos shodně 23,4 %. Zde je otázkou, jak se v příštím roce projeví přechod firmy pod společnost JIP.
 
Pokud jde o digitální videokamery, zde také slaví Sony. To překonalo loňského vítěze, společnost Panasonic, a ze 34,3 % se dostalo na 37,3 %. Naopak Panasonic si pohoršil z 35,6 % na 32,2 % a je nyní druhý. Třetí místo si nadále drží JVC Kenwood, přičemž společnost spadla ze 14% na 11,1% podíl.
 
Pokud jde o akční videokamery, zde máme naprosto jasného vítěze, kterým je GoPro. I když kleslo ze 75,6 % na 70,0 %, stále jde o drtivý tržní podíl. Druhou pozici si drží Sony, které kleslo z 8,7 % na 7,5 % a na třetím místě je SAC. Tam si firma polepšila ze 4,5 % na 6,5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář