www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS 450D: Na přání fotografů

Canon EOS 450D: Na přání fotografů
, , aktualita
Dnes ráno byla na trh oficiálně uvedena amatérská DSLR Canon EOS 450D, nástupce populárního modelů 400D. Nabízí 12 Mpix CMOC čip, procesor DIGIC III, 3,0“ LCD, 14ti bitový A/D převodník, režim LiveView s autofokusem na základě kontrastu, bodové měření expozice, nový vysokokapacitní akumulátor, slot pro SD/SDHC karty a mnoho dalších novinek. V setu se bude prodávat s levným stabilizovaným EF-S 18-55 IS.
K oblíbeným
reklama
Málokterá DSLR byla očekávána s takovým napětím, jako právě Canon EOS 450D. I když tělo nového modelu vypadá podobně jako u starší verze, jedná se o zcela nový fotoaparát. Digitální zrcadlovka EOS 450D převzala mnoho funkcí ze semiprofi modelu Canon EOS 40D (kliknutím zobrazíte recenzi), konkrétně se jedná o nový obrazový procesor DIGIC III s A/D převodníkem produkujícím RAWy s barevnou hloubkou 14ti bitů. Od vyspělejšího modelu převzala 450D rovněž autofocusovým systém s širokým polem skládajícího se z 9ti senzorů, přičemž středový je křížový.
Téměř neřešitelný problém měli jistě designéři Canonu se všemi tlačítky a ovládacími prvky. Prakticky celou zadní stěnu malého těla zabírá 3,0“ LCD a ostatní části jsou již beztak zaplněny tlačítky. Přesto se na těle ještě našlo místo pro samostatný volič pro citlivost ISO (poprvé v amatérské třídě DSLR Canon, ne-li v amatérské třídě DSLR vůbec), přičemž všechny stávající přímé vstupy k nejpoužívanějším funkcím zůstaly zachovány. Bezesporu dobrou zprávou je rozšíření a pogumování gripu. Jedná se sice o drobný upgrade, ale jistě velmi užitečný.Canon EOS 450D vs. Canon EOS 400D

Na srovnávací fotografii s EOSem 400D to není příliš patrné, ale tělo nové DSLR EOS 450D je o fous větší a větší je i hledáček. Ten je nyní větší a jasnější, než byl kdykoliv dříve, zvětšením a jasem se blíží k hledáčku EOSu 30D (dle dpreview.com). Je-li tato informace korektní, je EOS 450D vybaven největším hledáčkem ze všech současných amatérských DSLR. Pro ty, kteří přeci jen raději fotí přes LCD přináší Canon také dobrou zprávu. Nová čtyřistapadesátka je vybavena autofocusem na základě kontrastu. Při běžném focení přes hledáček se využívá unikátní 9ti bodový AF senzor, při fotografování přes LCD je aktivován AF s detekcí kontrastu (resp. kontrastních linií), který využívá k ostření obraz na LCD a je s ním tedy možné fotografovat podobně, jako s digitálními kompakty. Studiové fotografy jistě potěší možnost tzv. „remote LiveView“, tedy fotografování s živým náhledem nikoliv na LCD fotoaparátu, ale na LCD počítače, se kterým je fotoaparát propojen, samozřejmě s přímým ovládáním všech funkcí přes PC.Mezi další novinky patří zobrazování citlivosti ISO v hledáčku, v něm je rovněž ve středu zobrazen kruh představující oblast bodového měření. Fotoaparát je samozřejmě vybaven antiprachovým filtrem na snímači; je plně kompatibilní s EF i EF-S objektivy včetně nových levných zoomů se stabilizací EF-S 18-55 mm IS a EF-S 55-250 mm IS. Můžeme se tedy patrně těšit i na zvýhodněné doublezoom kity. Canon EOS 450D obsahuje nespočet vylepšení, které zde ani nebyly zmíněny (inovované menu dle profesionálních modelů EOS; ovládání externích blesků přes LCD fotoaparátu; 13 uživatelských funkcí; menu v češtině; …). Přesto se domnívám, že prodeje tohoto fotoaparátu nezastíní poloprofi model Canon EOS 40D, který je vybaven závěrkou testovanou na 100tis. cyklů a hořčíkovým tělem.Otázkou samozřejmě je, za jakou cenu se bude nový fotoaparát prodávat. Ze zkušenosti však víme, že Canon většinou volí velmi agresivní cenovou politiku a první zprávy o doporučené prodejní ceně jen 749$ (= 15.000,- Kč) za tělo a 849$ (= 17.000,-) za set se stabilizovaným objektivem EF-S 18-55mm F3,5-5,6 IS (ekvivalent kinofilmu 28-90 mm).

Zdroje:
reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala