www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy

Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy
, , aktualita
V polovině října byl oznámen nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II. Ten míří především na vloggery např. podporou přímého streamování na YouTube. Tehdy ale nebyl oznámen pro Evropu, což se nyní mění a přichází i na český trh.
K oblíbeným
reklama
Jsou to 4 měsíce, co Canon oznámil uvedení nového APS-C CSC fotoaparátu EOS M50 Mark II. Tehdy šlo ale jen o americký trh, nicméně nyní bylo oznámeno, že zamíří i do Austrálie a Evropy. Novinka do značné míry vychází z původního modelu EOS M50 a působí spíše jako vylepšení firmwaru než nový model. Nové funkce pak míří především na vloggery, youtubery a podobné influencery. Máme zde např. vylepšený autofokus, který má detekci očí i u videa. To rozhodně přijde vhod.
 
Canon EOS M50 Mark II
 
EOS M50 Mark II podporuje vertikální video, které najde využití na nejedné sociální síti, má tlačítko pro nahrávání videa na dotykovém displeji, je zde podpora streamování na YouTube a lze ho použít i jako webkameru díky EOS Webcam Utility. Pochopitelně nechybí 3,5mm audio jack. Canon dodává, že vloggování, natáčení i sledování videa na sociálních sítích výrazně nabírá na popularitě a např. TikTok od července 2019 do června 2020 zvýšil počet uživatelů ve věku 16 až 64 let o 93 %. Tělo fotoaparátu bude stát 16 090 Kč s DPH, set s objektivem 15-45mm vyjde na 19 290 Kč s DPH. V prodeji bude od konce března.
 
Zdroj: photographyblog.com, TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala