www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy

Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy
, , aktualita
V polovině října byl oznámen nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II. Ten míří především na vloggery např. podporou přímého streamování na YouTube. Tehdy ale nebyl oznámen pro Evropu, což se nyní mění a přichází i na český trh.
K oblíbeným
reklama
Jsou to 4 měsíce, co Canon oznámil uvedení nového APS-C CSC fotoaparátu EOS M50 Mark II. Tehdy šlo ale jen o americký trh, nicméně nyní bylo oznámeno, že zamíří i do Austrálie a Evropy. Novinka do značné míry vychází z původního modelu EOS M50 a působí spíše jako vylepšení firmwaru než nový model. Nové funkce pak míří především na vloggery, youtubery a podobné influencery. Máme zde např. vylepšený autofokus, který má detekci očí i u videa. To rozhodně přijde vhod.
 
Canon EOS M50 Mark II
 
EOS M50 Mark II podporuje vertikální video, které najde využití na nejedné sociální síti, má tlačítko pro nahrávání videa na dotykovém displeji, je zde podpora streamování na YouTube a lze ho použít i jako webkameru díky EOS Webcam Utility. Pochopitelně nechybí 3,5mm audio jack. Canon dodává, že vloggování, natáčení i sledování videa na sociálních sítích výrazně nabírá na popularitě a např. TikTok od července 2019 do června 2020 zvýšil počet uživatelů ve věku 16 až 64 let o 93 %. Tělo fotoaparátu bude stát 16 090 Kč s DPH, set s objektivem 15-45mm vyjde na 19 290 Kč s DPH. V prodeji bude od konce března.
 
Zdroj: photographyblog.com, TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů