www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M50 Mark II údajně dostane 4K60p

Canon EOS M50 Mark II údajně dostane 4K60p
, , aktualita
Čím dál více se objevují informace o připravovaném fotoaparátu EOS M50 Mark II. Ten by měl být významným vylepšením předchozího modelu. Hovoří se např. o podpoře 4K60p videa díky procesoru DIGIC X.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon podle uniklých informací na internet chystá nový CSC fotoaparát EOS M50 Mark II. Ten by měl nahradit stávající EOS M50. Proti němu má ale přinést mnoho významných vylepšení. Podle všeho se tu má nacházet 32,5MPx APS-C CMOS snímač s podporou Dual Pixel AF CMOS v nové generaci a procesor DIGIC X. Potěšit má např. i sekvenční snímání s rychlostí 14 fps.
 
Canon EOS M50
 
Zajímavou informací je ale především to, že EOS M50 Mark II má podporovat 4K60p videosekvence bez ořezu. EVF by mělo mít rozlišení 3,69 milionu bodů, nicméně se hovoří o tom, že by zde neměla být mechanická stabilizace (IBIS), což je poněkud škoda. Také by mělo zůstat u jednoho slotu pro paměťové karty. Otázkou je nicméně další budoucnost systému s objektivy EF-M. Poslední dobou se totiž čím dá tím více proslýchá, že Canon plánuje přijít s RF bajonetem i pro APS-C. Nic z toho ale nebylo potvrzeno (RF akorát nově získaly Super 35 kamery).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů