www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R Mark II by měl údajně dostat IBIS i 4K bez cropu

Canon EOS R Mark II by měl údajně dostat IBIS i 4K bez cropu
, , aktualita
Internetem začaly kolovat tzv. rumors, neoficiální zprávy, o příchodu nového modelu EOS R Mark II. Ten by měl být opravdu hodně zajímavý. Má přijít mechanická stabilizace obrazu i 4K video bez crop faktoru.
K oblíbeným
reklama
Opět se vyrojily zprávy o připravovaném fotoaparátu Canon EOS řady R. Nyní se hovoří o EOS R Mark II, nicméně podle toho, jak by měla novinka vypadat, je možné, že nepůjde o nástupce modelu EOS R (tak brzká náhrada by vzhledem k jeho mládí byla překvapivá), ale spíše o rozšíření nabídky směrem nahoru. V tomto kontextu se už spekulovalo o high-endovém EOSu RX. Ať už tedy půjde o EOS RX nebo EOS R Mark II, pojďme se podívat, co by se mělo objevit ve full frame řadě CSC od Canonu.
 
Canon EOS R
 
Zdroje, a to obvykle spolehlivé, totiž tvrdí, že by novinka měla dostat nový 32MPx full frame snímač. Ten by měl být nezvykle u Canonu stabilizovaný a přinést tak výrazně lepší úroveň focení a natáčení videa zejména s nestabilizovanými objektivy. Dále se hovoří o tom, že by 4K video konečně nemělo mít protivný crop faktor (výrazné zúžení úhlu záběru), které trápí spoustu fotoaparátů se záznamem 4K videa, a to i u jiných výrobců.
 
Velmi potěšující zprávou je to, že by novinka údajně měla umět automaticky zaostřovat pomocí Dual Pixel AF také ve 4K rozlišení. Doposud to drtivá většina Canonů uměla maximálně jen ve Full HD a autofokus byl ve 4K velmi problematický. Dále se mluví o sekvenčním snímání s rychlostí 12 fps a pravděpodobně i použití procesoru Digic X. Vypadá to také na dva sloty pro paměťové karty, jeden z nich by měl být dokonce CFexpress, druhý patrně klasický SDXC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala