www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R Mark II by měl údajně dostat IBIS i 4K bez cropu

Canon EOS R Mark II by měl údajně dostat IBIS i 4K bez cropu
, , aktualita
Internetem začaly kolovat tzv. rumors, neoficiální zprávy, o příchodu nového modelu EOS R Mark II. Ten by měl být opravdu hodně zajímavý. Má přijít mechanická stabilizace obrazu i 4K video bez crop faktoru.
K oblíbeným
reklama
Opět se vyrojily zprávy o připravovaném fotoaparátu Canon EOS řady R. Nyní se hovoří o EOS R Mark II, nicméně podle toho, jak by měla novinka vypadat, je možné, že nepůjde o nástupce modelu EOS R (tak brzká náhrada by vzhledem k jeho mládí byla překvapivá), ale spíše o rozšíření nabídky směrem nahoru. V tomto kontextu se už spekulovalo o high-endovém EOSu RX. Ať už tedy půjde o EOS RX nebo EOS R Mark II, pojďme se podívat, co by se mělo objevit ve full frame řadě CSC od Canonu.
 
Canon EOS R
 
Zdroje, a to obvykle spolehlivé, totiž tvrdí, že by novinka měla dostat nový 32MPx full frame snímač. Ten by měl být nezvykle u Canonu stabilizovaný a přinést tak výrazně lepší úroveň focení a natáčení videa zejména s nestabilizovanými objektivy. Dále se hovoří o tom, že by 4K video konečně nemělo mít protivný crop faktor (výrazné zúžení úhlu záběru), které trápí spoustu fotoaparátů se záznamem 4K videa, a to i u jiných výrobců.
 
Velmi potěšující zprávou je to, že by novinka údajně měla umět automaticky zaostřovat pomocí Dual Pixel AF také ve 4K rozlišení. Doposud to drtivá většina Canonů uměla maximálně jen ve Full HD a autofokus byl ve 4K velmi problematický. Dále se mluví o sekvenčním snímání s rychlostí 12 fps a pravděpodobně i použití procesoru Digic X. Vypadá to také na dva sloty pro paměťové karty, jeden z nich by měl být dokonce CFexpress, druhý patrně klasický SDXC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
23.1.2020, aktualita, Kateřina Hoferková