www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
, , aktualita
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
K oblíbeným
reklama
DxOMark opět začal testovat snímače fotoaparátů a po full frame CSC od Nikonu, kde si Z6 odnesla 95 bodů a Z7 dokonce 99 bodů, se podíval také na obdobné řešení od Canonu. Šlo o model EOS R s 30MPx full frame senzorem. V tomto případě si Canon ale vysloužil jen 89 bodů, což nezní moc dobře obzvlášť vedle již zmíněné Z7 nebo Sony A7R III, který dosáhl dokonce na rovnou stovku. Každopádně hlubší ponoření se do měření ukáže, že to zdaleka není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
Canon EOS R DxOMark
 
Dynamický rozsah 13,5 EV je dost dobrý, ale např. Z6 má 14,3 EV, Z7 14,6 EV a A7R III dokonce 14,7 EV. Když se ale podrobněji podíváte na měření ve srovnání jednotlivých senzorů, např. proti Z7 Canon sice ztrácí v nižších citlivostech, ale u těch vyšších se dorovnává a v nejvyšších je dokonce lepší. Snímač od Sony je ale ve všech bodech o zhruba 0,4 až 0,7 EV lepší a na nejnižším ISO dokonce o 1,2 EV. 
 
Low-light ISO skončilo u Canonu hodnotou 2742, čímž je sice daleko za Z6 s číslem 3299, nicméně zde už překonává Z7, která dosáhla jen na 2668. Sony A7R III nadále vede s hodnotou 3523.I zde se ukazuje, že Canon v šumu ztrácí na ISO 100, ale poté je už o chloupek lepší než Z7 a hodně se přibližuje i k Sony. Je tak poněkud s podivem, proč dosahuje jen takového nízkého výsledného skóre, a proč je v celkovém součtu jen 89 bodů. Nikon Z7 má průběh svých výkonů bližší spíše Canonu než Sony, zatímco bodově je tomu naopak. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala