www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
, , aktualita
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
K oblíbeným
reklama
DxOMark opět začal testovat snímače fotoaparátů a po full frame CSC od Nikonu, kde si Z6 odnesla 95 bodů a Z7 dokonce 99 bodů, se podíval také na obdobné řešení od Canonu. Šlo o model EOS R s 30MPx full frame senzorem. V tomto případě si Canon ale vysloužil jen 89 bodů, což nezní moc dobře obzvlášť vedle již zmíněné Z7 nebo Sony A7R III, který dosáhl dokonce na rovnou stovku. Každopádně hlubší ponoření se do měření ukáže, že to zdaleka není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
Canon EOS R DxOMark
 
Dynamický rozsah 13,5 EV je dost dobrý, ale např. Z6 má 14,3 EV, Z7 14,6 EV a A7R III dokonce 14,7 EV. Když se ale podrobněji podíváte na měření ve srovnání jednotlivých senzorů, např. proti Z7 Canon sice ztrácí v nižších citlivostech, ale u těch vyšších se dorovnává a v nejvyšších je dokonce lepší. Snímač od Sony je ale ve všech bodech o zhruba 0,4 až 0,7 EV lepší a na nejnižším ISO dokonce o 1,2 EV. 
 
Low-light ISO skončilo u Canonu hodnotou 2742, čímž je sice daleko za Z6 s číslem 3299, nicméně zde už překonává Z7, která dosáhla jen na 2668. Sony A7R III nadále vede s hodnotou 3523.I zde se ukazuje, že Canon v šumu ztrácí na ISO 100, ale poté je už o chloupek lepší než Z7 a hodně se přibližuje i k Sony. Je tak poněkud s podivem, proč dosahuje jen takového nízkého výsledného skóre, a proč je v celkovém součtu jen 89 bodů. Nikon Z7 má průběh svých výkonů bližší spíše Canonu než Sony, zatímco bodově je tomu naopak. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala