www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
, , aktualita
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
K oblíbeným
reklama
DxOMark opět začal testovat snímače fotoaparátů a po full frame CSC od Nikonu, kde si Z6 odnesla 95 bodů a Z7 dokonce 99 bodů, se podíval také na obdobné řešení od Canonu. Šlo o model EOS R s 30MPx full frame senzorem. V tomto případě si Canon ale vysloužil jen 89 bodů, což nezní moc dobře obzvlášť vedle již zmíněné Z7 nebo Sony A7R III, který dosáhl dokonce na rovnou stovku. Každopádně hlubší ponoření se do měření ukáže, že to zdaleka není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
Canon EOS R DxOMark
 
Dynamický rozsah 13,5 EV je dost dobrý, ale např. Z6 má 14,3 EV, Z7 14,6 EV a A7R III dokonce 14,7 EV. Když se ale podrobněji podíváte na měření ve srovnání jednotlivých senzorů, např. proti Z7 Canon sice ztrácí v nižších citlivostech, ale u těch vyšších se dorovnává a v nejvyšších je dokonce lepší. Snímač od Sony je ale ve všech bodech o zhruba 0,4 až 0,7 EV lepší a na nejnižším ISO dokonce o 1,2 EV. 
 
Low-light ISO skončilo u Canonu hodnotou 2742, čímž je sice daleko za Z6 s číslem 3299, nicméně zde už překonává Z7, která dosáhla jen na 2668. Sony A7R III nadále vede s hodnotou 3523.I zde se ukazuje, že Canon v šumu ztrácí na ISO 100, ale poté je už o chloupek lepší než Z7 a hodně se přibližuje i k Sony. Je tak poněkud s podivem, proč dosahuje jen takového nízkého výsledného skóre, a proč je v celkovém součtu jen 89 bodů. Nikon Z7 má průběh svých výkonů bližší spíše Canonu než Sony, zatímco bodově je tomu naopak. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů