reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů

21.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
DxOMark opět začal testovat snímače fotoaparátů a po full frame CSC od Nikonu, kde si Z6 odnesla 95 bodů a Z7 dokonce 99 bodů, se podíval také na obdobné řešení od Canonu. Šlo o model EOS R s 30MPx full frame senzorem. V tomto případě si Canon ale vysloužil jen 89 bodů, což nezní moc dobře obzvlášť vedle již zmíněné Z7 nebo Sony A7R III, který dosáhl dokonce na rovnou stovku. Každopádně hlubší ponoření se do měření ukáže, že to zdaleka není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
Canon EOS R DxOMark
 
Dynamický rozsah 13,5 EV je dost dobrý, ale např. Z6 má 14,3 EV, Z7 14,6 EV a A7R III dokonce 14,7 EV. Když se ale podrobněji podíváte na měření ve srovnání jednotlivých senzorů, např. proti Z7 Canon sice ztrácí v nižších citlivostech, ale u těch vyšších se dorovnává a v nejvyšších je dokonce lepší. Snímač od Sony je ale ve všech bodech o zhruba 0,4 až 0,7 EV lepší a na nejnižším ISO dokonce o 1,2 EV. 
 
Low-light ISO skončilo u Canonu hodnotou 2742, čímž je sice daleko za Z6 s číslem 3299, nicméně zde už překonává Z7, která dosáhla jen na 2668. Sony A7R III nadále vede s hodnotou 3523.I zde se ukazuje, že Canon v šumu ztrácí na ISO 100, ale poté je už o chloupek lepší než Z7 a hodně se přibližuje i k Sony. Je tak poněkud s podivem, proč dosahuje jen takového nízkého výsledného skóre, a proč je v celkovém součtu jen 89 bodů. Nikon Z7 má průběh svých výkonů bližší spíše Canonu než Sony, zatímco bodově je tomu naopak. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama