Canon EOS R5 může mít zvláštní problém se stabilizací

Canon EOS R5 může mít zvláštní problém se stabilizací
, , aktualita
Jeden z uživatelů fotoaparátu Canon EOS R5 si všiml zvláštního chování mechanické stabilizace (IBIS). Poté, co problém zveřejnil, i jiní uživatelé potvrdili, že problém skutečně existuje a může vést k neostrým snímkům.
K oblíbeným
reklama
Full frame fotoaparát Canon EOS R5 (a možná i EOS R6) může mít problém s chováním jeho mechanické stabilizace v těle (IBIS). Problému si všiml youtuber juanmaasecas, kdy při zapnutí trvalé stabilizace v těle s nestabilizovanými objektivy (jak RF, tak i EF) vykazoval první snímek zvláštní neostrost. Fotografie byla jakoby posunutá (rotovaná). Zajímavé je, že další snímky v sérii byly se stejným nastavením už v pořádku.
 
Canon EOS R5
 
Podle prozatímních výsledků se problém nevyskytuje se stabilizovanými objektivy a mizí také tehdy, když se nastaví stabilizace jen při expozici. Dá se tak předpokládat, že fotoaparát při náhledu stabilizuje obraz, nicméně před samotným vyfocením restartuje polohu čipu, aby měl větší prostor pro stabilizování, což ale z nějakého důvodu neprovede bez potíží (začne exponování dříve, než dokončí přesun?). Zda je tomu ale skutečně tak, to ukáže až výsledek šetření.
 
 
Není to zdaleka poprvé, co měl nějaký fotoaparát problém související s trvalou stabilizací. Některé např. díky restartu polohy stabilizačního mechanismu vyfotily snímek s odlišnou kompozici než při zmáčknutí spouště, což může být problém především u ultrazoomů. Ale zpět k EOS R5. Problém potvrdili i jiní uživatelé včetně obchodu v Hong Kongu, kde zmíněný youtuber chtěl fotoaparát původně reklamovat. Nyní to vypadá, že Canon už ví o problému a možná ho vyřeší v některém z následujících firmwarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala