www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS R5 se nepřehřívá, jak se zdá: omezení času je softwarové

Canon EOS R5 se nepřehřívá, jak se zdá: omezení času je softwarové
, , aktualita
Canon EOS R5 je bezesporu velmi zajímavým fotoaparátem svými schopnostmi, nicméně více se začalo řešit přehřívání fotoaparátu. Jak se ale ukázalo, problém je spíše softwarový a Canon si tak sám na sebe trochu ušil bič.
K oblíbeným
reklama
Nový fotoaparát Canon EOS R5 bohužel zaujal spíše svými limity nahrávání videa kvůli přehřívání než skutečnými schopnostmi, které ho pasují na špičku toho, co lze najít ve třídě CSC. Lidé se v tom ale začali trochu vrtat a zjistili, že o teplotu nakonec moc nejde a jde o softwarová omezení. Fotoaparát totiž zaznamenává dobu nahrávání do paměti, a pokud se mu zabrání toto učinit, hlášky o přehřívání zmizí. Nejeden youtuber to vyzkoušel a navzájem si potvrzují, že jde o časovač a nikoli o teplotní senzor, který by vyhazoval varování před přehřátím.
 
Canon EOS R5
 
Zjistilo se, že je potřeba fotoaparát přesvědčit, že jsou zavřená dvířka prostoru pro akumulátor (někteří to dělali např. lepící páskou). Zapne se fotoaparát a nahrává se video až do doby, kdy vyskočí hláška o přehřívání, ale fotoaparát se ještě sám nevypne. Za chodu se vyjme akumulátor a vrátí zpátky. Protože se vyjmul nesprávným způsobem (nikoli vypínacím tlačítkem), nedojde k uložení údaje o nahraném videu. Při opětovném spuštění fotoaparátu se tak EOS R5 tváří, jako by žádné video před pár sekundami nenahrával a opět se po dobu mnoha minut neobjeví hláška ohledně přehřívání. To potvrdilo, že jde o umělé omezení. Tomu napovídalo i to, že mnozí dostávali hlášky o přehřátí za podobnou dobu v horkých i velmi studených okolních teplotách. Nyní se mluví o tom, že by se měl objevit nový firmware, který problém s časovými omezeními vyřeší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář