www.digimanie.cz
>
>
>

Canon je v zisku, dost se dařilo obrazové divizi

Canon je v zisku, dost se dařilo obrazové divizi
, , aktualita
Společnost Canon zůstala pro rok 2020 v zisku a navzdory situaci na trhu fotoaparátů to byla právě obrazová divize, která dosáhla procentuálně nejvyšších marží. Zatímco fotoaparáty padaly, rostly inkoustové tiskárny.
K oblíbeným
reklama
Canon je největším výrobcem fotoaparátů a nás jistě zajímá, jak si tato společnost vede. Před pár dny vydala výsledky svého hospodaření a firma zůstává i nadále v zisku. Ten provozní při příjmech 3160,2 mld. jenů (-12,1 % proti roku 2019) činil 110,5 mld. jenů (-36,6 %). Provozní marže firmy klesla ze 4,9 % na 3,5 %. Přestože je dnes zejména pro fotoaparáty těžká doba, byla to právě obrazová divize (Imaging Systems), která jako jediná vykázala dvoucifernou marži. Všechny ostatní divize firmy totiž spadly svými příjmy i zisky, nejvíce to zasáhlo kancelářské produkty, jako jsou např. velké tiskárny pro byznys.
 
Canon logo
 
Samotná obrazová divize sice klesla na 712,2 mld. jenů (-11,8 %), nicméně její zisk stoupl na 71,8 mld. jenů (+49,1 %) a postarala se tak skoro o dvě třetiny zisku celého Canonu, zatímco svými příjmy není ani čtvrtinová. Otázkou přesto je, zda mají příznivci fotoaparátů až tak moc slavit. Obrazová divize Canonu se totiž skládá ze dvou velkých částí (a jedné menší "Others"). Zatímco tiskárnám se dařilo a přinesly do Canonu 319,8 mld. jenů (+11,0 %), fotoaparáty na tom zdaleka nebyly tak dobře a příjmy klesly na 347,7 mld. jenů (-25,5 %). Fotoaparáty tak tvoří jen 11 % celého Canonu. Přesto tu jsou v zásadě pozitivní výsledky.
 
Společnosti se totiž navzdory pádu počtu prodaných kusů o 34 % (DSLR, CSC) na 2,76 milionu kusů povedlo dosáhnout vyšší průměrné prodejní ceny, takže finanční pád nebyl tak velký. Může za to zejména úspěch full frame CSC fotoaparátů Canon EOS R5 a R6, které kvůli vysokému zájmu i omezené výrobě v důsledku koronavirových opatření firma ani nestíhá vyrábět. I proto se předpokládá, že ačkoli by měl trh s fotoaparáty příští rok ještě mírně klesnout z 6,0 na 5,8 milionu kusů, Canon počítá s mírným 1% zvýšením na 2,8 milionu kusů. Plán pro letošek je tak jasný, dále rozšiřovat rodinu fotoaparátů EOS R a objektivů RF.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář