www.digimanie.cz
>
>
>

Canon je v zisku, dost se dařilo obrazové divizi

Canon je v zisku, dost se dařilo obrazové divizi
, , aktualita
Společnost Canon zůstala pro rok 2020 v zisku a navzdory situaci na trhu fotoaparátů to byla právě obrazová divize, která dosáhla procentuálně nejvyšších marží. Zatímco fotoaparáty padaly, rostly inkoustové tiskárny.
K oblíbeným
reklama
Canon je největším výrobcem fotoaparátů a nás jistě zajímá, jak si tato společnost vede. Před pár dny vydala výsledky svého hospodaření a firma zůstává i nadále v zisku. Ten provozní při příjmech 3160,2 mld. jenů (-12,1 % proti roku 2019) činil 110,5 mld. jenů (-36,6 %). Provozní marže firmy klesla ze 4,9 % na 3,5 %. Přestože je dnes zejména pro fotoaparáty těžká doba, byla to právě obrazová divize (Imaging Systems), která jako jediná vykázala dvoucifernou marži. Všechny ostatní divize firmy totiž spadly svými příjmy i zisky, nejvíce to zasáhlo kancelářské produkty, jako jsou např. velké tiskárny pro byznys.
 
Canon logo
 
Samotná obrazová divize sice klesla na 712,2 mld. jenů (-11,8 %), nicméně její zisk stoupl na 71,8 mld. jenů (+49,1 %) a postarala se tak skoro o dvě třetiny zisku celého Canonu, zatímco svými příjmy není ani čtvrtinová. Otázkou přesto je, zda mají příznivci fotoaparátů až tak moc slavit. Obrazová divize Canonu se totiž skládá ze dvou velkých částí (a jedné menší "Others"). Zatímco tiskárnám se dařilo a přinesly do Canonu 319,8 mld. jenů (+11,0 %), fotoaparáty na tom zdaleka nebyly tak dobře a příjmy klesly na 347,7 mld. jenů (-25,5 %). Fotoaparáty tak tvoří jen 11 % celého Canonu. Přesto tu jsou v zásadě pozitivní výsledky.
 
Společnosti se totiž navzdory pádu počtu prodaných kusů o 34 % (DSLR, CSC) na 2,76 milionu kusů povedlo dosáhnout vyšší průměrné prodejní ceny, takže finanční pád nebyl tak velký. Může za to zejména úspěch full frame CSC fotoaparátů Canon EOS R5 a R6, které kvůli vysokému zájmu i omezené výrobě v důsledku koronavirových opatření firma ani nestíhá vyrábět. I proto se předpokládá, že ačkoli by měl trh s fotoaparáty příští rok ještě mírně klesnout z 6,0 na 5,8 milionu kusů, Canon počítá s mírným 1% zvýšením na 2,8 milionu kusů. Plán pro letošek je tak jasný, dále rozšiřovat rodinu fotoaparátů EOS R a objektivů RF.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář