www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS
, , aktualita
Několik kompaktů značky Canon v řadách PowerShot i IXUS může mít problémy s bateriemi. Pokud vás trápí zvláštní chování fotoaparátu ohledně baterií, časté vypínání nebo nemožnost jej zapnout, zbystřete. Canon svolává vadné kusy k opravě.
K oblíbeným
reklama
Občas se stane, že některé fotoaparáty trpí konstrukční vadou, kterou pak musí výrobce odstraňovat. Poslední dobou měl na tohle docela smůlu Nikon se zrcadlovkami D600, D750 a D810, nicméně problém má nyní i jeho věčný rival, společnost Canon. Navíc se týká podstatně většího množství řad fotoaparátů PowerShot a IXUS. Jde o to, že baterie může mít špatný kontakt s konektory (vina je na straně špatně vyrobených kontaktů ve fotoaparátu), což pak způsobuje některé z následujících nepříjemných projevů. Fotoaparát nejde zapnout, často se sám od sebe vypíná nebo po zapnutí zahlásí, že je vybitá baterie, přestože v ní zbývá ještě mnoho energie.


Kompakt Canon kontrola sériového čísla


Fotoaparáty je tedy možné si nechat zdarma opravit na náklady společnosti Canon nehledě na to, zda je fotoaparát ještě v záruce či nikoli. Pro kontrolu toho, zda se problém týká i vašeho fotoaparátu, podívejte se na jeho výrobní číslo, konkrétně na šestou číslici zleva. Problémy mohou vykazovat následující kombinace:
    • IXUS 255 HS - šestá číslice "4"
    • IXUS 145, IXUS 150, IXUS 155, IXUS 265 HS - šestá číslice "0"
    • PowerShot SX270 HS, PowerShot SX280 HS - šestá číslice "0" až "4"
    • PowerShot SX275 HS - veškeré kusy
    • PowerShot S120, PowerShot S200 - šestá číslice "0" nebo "1"

Canon dále připouští, že problém se může týkat i jiných sérií a jiných fotoaparátů, které zatím nebyly vypsány.

Zdroj: www.canon-europe.com
reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů