www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS
, , aktualita
Několik kompaktů značky Canon v řadách PowerShot i IXUS může mít problémy s bateriemi. Pokud vás trápí zvláštní chování fotoaparátu ohledně baterií, časté vypínání nebo nemožnost jej zapnout, zbystřete. Canon svolává vadné kusy k opravě.
K oblíbeným
reklama
Občas se stane, že některé fotoaparáty trpí konstrukční vadou, kterou pak musí výrobce odstraňovat. Poslední dobou měl na tohle docela smůlu Nikon se zrcadlovkami D600, D750 a D810, nicméně problém má nyní i jeho věčný rival, společnost Canon. Navíc se týká podstatně většího množství řad fotoaparátů PowerShot a IXUS. Jde o to, že baterie může mít špatný kontakt s konektory (vina je na straně špatně vyrobených kontaktů ve fotoaparátu), což pak způsobuje některé z následujících nepříjemných projevů. Fotoaparát nejde zapnout, často se sám od sebe vypíná nebo po zapnutí zahlásí, že je vybitá baterie, přestože v ní zbývá ještě mnoho energie.


Kompakt Canon kontrola sériového čísla


Fotoaparáty je tedy možné si nechat zdarma opravit na náklady společnosti Canon nehledě na to, zda je fotoaparát ještě v záruce či nikoli. Pro kontrolu toho, zda se problém týká i vašeho fotoaparátu, podívejte se na jeho výrobní číslo, konkrétně na šestou číslici zleva. Problémy mohou vykazovat následující kombinace:
    • IXUS 255 HS - šestá číslice "4"
    • IXUS 145, IXUS 150, IXUS 155, IXUS 265 HS - šestá číslice "0"
    • PowerShot SX270 HS, PowerShot SX280 HS - šestá číslice "0" až "4"
    • PowerShot SX275 HS - veškeré kusy
    • PowerShot S120, PowerShot S200 - šestá číslice "0" nebo "1"

Canon dále připouští, že problém se může týkat i jiných sérií a jiných fotoaparátů, které zatím nebyly vypsány.

Zdroj: www.canon-europe.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala8 komentářů