www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS

Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS
, , aktualita
Několik kompaktů značky Canon v řadách PowerShot i IXUS může mít problémy s bateriemi. Pokud vás trápí zvláštní chování fotoaparátu ohledně baterií, časté vypínání nebo nemožnost jej zapnout, zbystřete. Canon svolává vadné kusy k opravě.
K oblíbeným
reklama
Občas se stane, že některé fotoaparáty trpí konstrukční vadou, kterou pak musí výrobce odstraňovat. Poslední dobou měl na tohle docela smůlu Nikon se zrcadlovkami D600, D750 a D810, nicméně problém má nyní i jeho věčný rival, společnost Canon. Navíc se týká podstatně většího množství řad fotoaparátů PowerShot a IXUS. Jde o to, že baterie může mít špatný kontakt s konektory (vina je na straně špatně vyrobených kontaktů ve fotoaparátu), což pak způsobuje některé z následujících nepříjemných projevů. Fotoaparát nejde zapnout, často se sám od sebe vypíná nebo po zapnutí zahlásí, že je vybitá baterie, přestože v ní zbývá ještě mnoho energie.


Kompakt Canon kontrola sériového čísla


Fotoaparáty je tedy možné si nechat zdarma opravit na náklady společnosti Canon nehledě na to, zda je fotoaparát ještě v záruce či nikoli. Pro kontrolu toho, zda se problém týká i vašeho fotoaparátu, podívejte se na jeho výrobní číslo, konkrétně na šestou číslici zleva. Problémy mohou vykazovat následující kombinace:
    • IXUS 255 HS - šestá číslice "4"
    • IXUS 145, IXUS 150, IXUS 155, IXUS 265 HS - šestá číslice "0"
    • PowerShot SX270 HS, PowerShot SX280 HS - šestá číslice "0" až "4"
    • PowerShot SX275 HS - veškeré kusy
    • PowerShot S120, PowerShot S200 - šestá číslice "0" nebo "1"

Canon dále připouští, že problém se může týkat i jiných sérií a jiných fotoaparátů, které zatím nebyly vypsány.

Zdroj: www.canon-europe.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře