www.digimanie.cz
>
>
>

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF
, , aktualita
Před pár dny jsme vás informovali, že by měl Canon představit 5 nových objektivů pro full frame CSC systém. Ty sice nebyly uvedeny na trh, byl však potvrzen jejich vývoj a budeme tu mít dokonce ještě šestý speciální model.
K oblíbeným
reklama
Na internetu nedávno unikly zprávy o tom, že by společnost Canon měla představit 5 nových objektivů RF, Nakonec bylo samotnou společností potvrzeno, že je tomu skutečně tak a dokonce je i ukázala. Navíc to vypadá, že jich nebude pět, ale dokonce až šest (jeden z nich ve dvou verzích).
 
Canon RF15-35mm f/2.8L IS
 
Jako první tu máme širokoúhlý zoom RF 15-35mm F2.8 L IS USM. Ten by měl mít zaostřovací motorek Nano USM, který by měl zajistit velmi rychlé i tiché ostření a optimalizaci na video.
 
Canon RF 24-70mm F2.8 L IS USM
 
Druhým objektivem bude krátkorozsahový světelný zoom RF 24-70mm F2.8 L IS USM. Jde o typický profesionální objektiv, který nemůže chybět v žádném solidním systému. I zde by se mělo dostat na motorek Nano USM.
 
Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM
 
Dále tu máme velmi univerzální objektiv RF 24-240mm F4-6.3 IS USM s 10× optickým zoomem. Nabídne tak širokoúhlý záběr i velmi slušný dosah. Pochopitelně nelze čekat extrémní světelnost, ale i tak jsou hodnoty F4 až F6,3 na full frame rozumně použitelné.
 
Canon RF 70-200mm F2.8 L IS USM
 
Dostáváme se k dalšímu tradičním profi objektivu, který by neměl chybět v každé výbavě, RF 70-200mm F2.8 L IS USM. Tento světelný telezoom nabídne dobrou světelnost F2,8, měl by mít zaostřovací motorek Nano USM a jestli něčím opravdu hodně překvapí, tak jsou to nadprůměrně kompaktní rozměry. Objektiv je ve srovnání s typickými objektivy této třídy opravdu velmi malý.
 
RF 85mm F1.2 L USM DS
 
Nakonec tu máme dvojici objektivů RF 85mm F1.2 L USM a RF 85mm F1.2 L USM DS. V obou dvou případech jde o tentýž 85mm objektiv s vynikající světelností F1,2 a zaostřovacím motorkem USM (v tomto případě Ring USM). Posledně jmenovaný objektiv bude vybaven technologií Defocus Smoothing pro výrazně jemnější bokeh. Dá se tak předpokládat přítomnost apodizačního filtru podobně jako u Fujifilmu XF 56mm F1.2 APD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala