www.digimanie.cz
>
>
>

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF
, , aktualita
Před pár dny jsme vás informovali, že by měl Canon představit 5 nových objektivů pro full frame CSC systém. Ty sice nebyly uvedeny na trh, byl však potvrzen jejich vývoj a budeme tu mít dokonce ještě šestý speciální model.
reklama
Na internetu nedávno unikly zprávy o tom, že by společnost Canon měla představit 5 nových objektivů RF, Nakonec bylo samotnou společností potvrzeno, že je tomu skutečně tak a dokonce je i ukázala. Navíc to vypadá, že jich nebude pět, ale dokonce až šest (jeden z nich ve dvou verzích).
 
Canon RF15-35mm f/2.8L IS
 
Jako první tu máme širokoúhlý zoom RF 15-35mm F2.8 L IS USM. Ten by měl mít zaostřovací motorek Nano USM, který by měl zajistit velmi rychlé i tiché ostření a optimalizaci na video.
 
Canon RF 24-70mm F2.8 L IS USM
 
Druhým objektivem bude krátkorozsahový světelný zoom RF 24-70mm F2.8 L IS USM. Jde o typický profesionální objektiv, který nemůže chybět v žádném solidním systému. I zde by se mělo dostat na motorek Nano USM.
 
Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM
 
Dále tu máme velmi univerzální objektiv RF 24-240mm F4-6.3 IS USM s 10× optickým zoomem. Nabídne tak širokoúhlý záběr i velmi slušný dosah. Pochopitelně nelze čekat extrémní světelnost, ale i tak jsou hodnoty F4 až F6,3 na full frame rozumně použitelné.
 
Canon RF 70-200mm F2.8 L IS USM
 
Dostáváme se k dalšímu tradičním profi objektivu, který by neměl chybět v každé výbavě, RF 70-200mm F2.8 L IS USM. Tento světelný telezoom nabídne dobrou světelnost F2,8, měl by mít zaostřovací motorek Nano USM a jestli něčím opravdu hodně překvapí, tak jsou to nadprůměrně kompaktní rozměry. Objektiv je ve srovnání s typickými objektivy této třídy opravdu velmi malý.
 
RF 85mm F1.2 L USM DS
 
Nakonec tu máme dvojici objektivů RF 85mm F1.2 L USM a RF 85mm F1.2 L USM DS. V obou dvou případech jde o tentýž 85mm objektiv s vynikající světelností F1,2 a zaostřovacím motorkem USM (v tomto případě Ring USM). Posledně jmenovaný objektiv bude vybaven technologií Defocus Smoothing pro výrazně jemnější bokeh. Dá se tak předpokládat přítomnost apodizačního filtru podobně jako u Fujifilmu XF 56mm F1.2 APD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Včera, recenze, Milan Šurkala9 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala