www.digimanie.cz
>
>
>

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF

Canon potvrdil vývoj šesti nových objektivů RF
, , aktualita
Před pár dny jsme vás informovali, že by měl Canon představit 5 nových objektivů pro full frame CSC systém. Ty sice nebyly uvedeny na trh, byl však potvrzen jejich vývoj a budeme tu mít dokonce ještě šestý speciální model.
K oblíbeným
reklama
Na internetu nedávno unikly zprávy o tom, že by společnost Canon měla představit 5 nových objektivů RF, Nakonec bylo samotnou společností potvrzeno, že je tomu skutečně tak a dokonce je i ukázala. Navíc to vypadá, že jich nebude pět, ale dokonce až šest (jeden z nich ve dvou verzích).
 
Canon RF15-35mm f/2.8L IS
 
Jako první tu máme širokoúhlý zoom RF 15-35mm F2.8 L IS USM. Ten by měl mít zaostřovací motorek Nano USM, který by měl zajistit velmi rychlé i tiché ostření a optimalizaci na video.
 
Canon RF 24-70mm F2.8 L IS USM
 
Druhým objektivem bude krátkorozsahový světelný zoom RF 24-70mm F2.8 L IS USM. Jde o typický profesionální objektiv, který nemůže chybět v žádném solidním systému. I zde by se mělo dostat na motorek Nano USM.
 
Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM
 
Dále tu máme velmi univerzální objektiv RF 24-240mm F4-6.3 IS USM s 10× optickým zoomem. Nabídne tak širokoúhlý záběr i velmi slušný dosah. Pochopitelně nelze čekat extrémní světelnost, ale i tak jsou hodnoty F4 až F6,3 na full frame rozumně použitelné.
 
Canon RF 70-200mm F2.8 L IS USM
 
Dostáváme se k dalšímu tradičním profi objektivu, který by neměl chybět v každé výbavě, RF 70-200mm F2.8 L IS USM. Tento světelný telezoom nabídne dobrou světelnost F2,8, měl by mít zaostřovací motorek Nano USM a jestli něčím opravdu hodně překvapí, tak jsou to nadprůměrně kompaktní rozměry. Objektiv je ve srovnání s typickými objektivy této třídy opravdu velmi malý.
 
RF 85mm F1.2 L USM DS
 
Nakonec tu máme dvojici objektivů RF 85mm F1.2 L USM a RF 85mm F1.2 L USM DS. V obou dvou případech jde o tentýž 85mm objektiv s vynikající světelností F1,2 a zaostřovacím motorkem USM (v tomto případě Ring USM). Posledně jmenovaný objektiv bude vybaven technologií Defocus Smoothing pro výrazně jemnější bokeh. Dá se tak předpokládat přítomnost apodizačního filtru podobně jako u Fujifilmu XF 56mm F1.2 APD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře