www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot A800 s 10 megapixely

Canon PowerShot A800 s 10 megapixely
, , aktualita
Novým nejlevnějším kompaktem společnosti Canon se stal model PowerShot A800. Fotoaparát obsahuje snímač s rozlišením 10 megapixelů, mohl by tak mít nejnižší šum mezi většinou kompaktů. Napájení zajišťují AA baterie.
K oblíbeným
reklama
Nový kompakt Canon PowerShot A800 nahrazuje starší model A495, mnoho nového ale nepřináší, což je možná jen dobře. Vevnitř tedy najdete malý 1/2,3" CCD snímač, jehož rozlišení činí překvapivě "jen" 10 megapixelů. Jak je ale známo, malá pixelová hustota snižuje šum, a tak bude možná tento nejlevnější Canon také jedním z nejlépe fotících, alespoň co se týče tohoto parametru. Zpracování obrazu má na starosti už značně zastaralý procesor DIGIC III.Objektiv byl také převzat z modelu A495. Nabízí tedy malý 3,3× optický zoom v rozsahu od velmi úzkých 37 milimetrů po naopak velmi slušných 122 mm. Nemá tak vůbec širokoúhlý obraz, naopak nabízí velmi slušné přiblížení na to, že má jen 3,3× zoom. V makro režimu je navíc možno fotit už od jednoho centimetru, takže nabídne lepší makro než i mnohokrát dražší kompakty. Expozici obstarává automatika, časy mohou být od 1/2000 s do 1 sekundy, v nočním režimu až 15 sekund. Citlivosti pak lze nastavit od ISO 100 do ISO 1600.

Videosekvence můžete natáčet v rozlišení maximálně 640×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Sekvenční snímání má pak rychlost pouhopouhých 0,8 fps. Podporovány jsou karty MMC, MMC+, SD, SDHC i SDXC. Dvojice AA baterií může dle výrobce stačit na pořízení až 500 snímků s nabíjecími články.Rozměry činí 94,3×61,6×31,2 mm, hmotnost pak 186 gramů včetně baterií. LCD displej má jen malou 2,5" úhlopříčku a jeho rozlišení je vysoce podprůměrných 115.000 bodů. Prodej začne v únoru za cenu $89.

Zdroj: www.photographyblog.com
Nejnovější články
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková