www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot G7 X Mark III má mít 4K a 3,5mm jack

Canon PowerShot G7 X Mark III má mít 4K a 3,5mm jack
, , aktualita
Na nástupce profi kompaktu Canon PowerShot G7 X Mark II se čeká už pěkně dlouho. Uniklé informace ale naznačují, že nástupce na sebe už konečně nenechá dlouho čekat, přinese podporu externích mikrofonů i 4K video.
K oblíbeným
reklama
Profi kompakt Canon PowerShot G7 X Mark II byl představen už před 3,5 rokem, což je poměrně dlouhá doba i v této kategorii kompaktů. Jde stále o slušný a docela levný profi kompakt s 20MPx 1,0" senzorem a objektivem s velmi příjemným 4,2× optickým zoomem a velmi dobrou světelností F1,8-2,8. Nicméně už v době uvedení bylo nemilým překvapením, že Canon svůj fotoaparát nevybavil podporou 4K videosekvencí, což má nyní konečně napravit. Alespoň tak naznačují neoficální úniky. Nový PowerShot G7 X Mark III by totiž měl konečně dostat podporu UHD 4K videa (3840×2160 pixelů), patrně při 30 fps a stát se tak tím, co už měl umět předchůdce po několik let.
 
Canon PowerShot G7 X Mark II
 
stávající Canon PowerShot G7 X Mark II
 
Spolu s tím se prý konečně dočkáme také pořádného slow-motion videa, fotoaparát by měl umět Full HD (1920×1080 pixelů) při 120 fps. Dalším velmi užitečným vylepšením má být podpora externích mikrofonů díky 3,5mm jacku. Jinak by měla většina věcí zůstat při starém. Měl by zde najít své místo 1,0" CMOS BSI snímač s rozlišením 20 megapixelů a stejný objektiv se 4,2× optickým zoomem v rozsahu 24 až 100 mm a světelností F1,8 až F2,8. Použit bude výkonný procesor DIGIC 8 a hovoří se dokonce o sekvenčním snímání s rychlostí 30 fps.
 
Nesmí chybět Wi-Fi a Bluetooth. Na světlo světa se dostaly také rozměry, které mají činit 105,5×60,9×41,4 mm, u hmotnosti se pak hovoří o 304 gramech. K dispozici má být také nahoru výklopný displej. Poněvadž se internetem povalují už i uniklé fotografie z tiskové zprávy, dává to tušit, že je uvedení na spadnutí v řádu dnů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala