Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot G7 X Mark III má mít 4K a 3,5mm jack

1.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na nástupce profi kompaktu Canon PowerShot G7 X Mark II se čeká už pěkně dlouho. Uniklé informace ale naznačují, že nástupce na sebe už konečně nenechá dlouho čekat, přinese podporu externích mikrofonů i 4K video.
Profi kompakt Canon PowerShot G7 X Mark II byl představen už před 3,5 rokem, což je poměrně dlouhá doba i v této kategorii kompaktů. Jde stále o slušný a docela levný profi kompakt s 20MPx 1,0" senzorem a objektivem s velmi příjemným 4,2× optickým zoomem a velmi dobrou světelností F1,8-2,8. Nicméně už v době uvedení bylo nemilým překvapením, že Canon svůj fotoaparát nevybavil podporou 4K videosekvencí, což má nyní konečně napravit. Alespoň tak naznačují neoficální úniky. Nový PowerShot G7 X Mark III by totiž měl konečně dostat podporu UHD 4K videa (3840×2160 pixelů), patrně při 30 fps a stát se tak tím, co už měl umět předchůdce po několik let.
 
Canon PowerShot G7 X Mark II
 
stávající Canon PowerShot G7 X Mark II
 
Spolu s tím se prý konečně dočkáme také pořádného slow-motion videa, fotoaparát by měl umět Full HD (1920×1080 pixelů) při 120 fps. Dalším velmi užitečným vylepšením má být podpora externích mikrofonů díky 3,5mm jacku. Jinak by měla většina věcí zůstat při starém. Měl by zde najít své místo 1,0" CMOS BSI snímač s rozlišením 20 megapixelů a stejný objektiv se 4,2× optickým zoomem v rozsahu 24 až 100 mm a světelností F1,8 až F2,8. Použit bude výkonný procesor DIGIC 8 a hovoří se dokonce o sekvenčním snímání s rychlostí 30 fps.
 
Nesmí chybět Wi-Fi a Bluetooth. Na světlo světa se dostaly také rozměry, které mají činit 105,5×60,9×41,4 mm, u hmotnosti se pak hovoří o 304 gramech. K dispozici má být také nahoru výklopný displej. Poněvadž se internetem povalují už i uniklé fotografie z tiskové zprávy, dává to tušit, že je uvedení na spadnutí v řádu dnů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.