www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot SX740 HS patrně dostane 4K video

Canon PowerShot SX740 HS patrně dostane 4K video
, , aktualita
Uniklé informace prozrazují, že si Canon chystá nový kapesní ultrazoom PowerShot SX740 HS. Ten by mohl mít mimo jiné 40× optický zoom objektivu. Především to ale vypadá, že se konečně dočkáme 4K videa. Aktualizováno: Další údaje
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon velmi dlouho ignorovala příchod 4K videa. Nepočítáme-li některé vyloženě profi přístroje za stovky tisíc, u běžných fotoaparátů, CSC a zrcadlovek se podpora 4K videosekvencí objevila jen výjimečně, např. v EOS M50. Podle tzv. rumors (neoficiální informace z různých zdrojů) bychom se ale konečně mohli dočkat i u kompaktů. Nástupce kapesního ultrazoomu PowerShot SX730 HS, model SX740 HS, by totiž měl 4K video podporovat. Připomeňme, že konkurenční Panasonic Lumix TZ90 nebo Nikon Coolpix A900 ho už umí, Sony nikoli.
 
Canon PowerShot SX740 HS
 
Server nokishita-camera.com, který se o únik postaral, se podělil i s dalšími detaily. Kapesní ultrazoom by měl mít 20,3MPx čip a patrně i stejný objektiv se 40× optickým zoomem. Využit bude procesor DIGIC 8 a sekvenční snímání má dosahovat rychlosti 7,4 fps. Užitečný by měl být i nahoru výklopný displej, a to až o 180°. Kdy se novinka objeví, není zatím jisté. 
 
Aktualizace 26.7.2018: Na svět unikly další specifikace. Fotoaparát by měl nabízet 5osou stabilizaci obrazu. Sekvenční snímání 7,4 fps by mělo platit pro Servo AF, neboť při jednorázovém zaostření by měl dosahovat až 10 fps. Displej bude o úhlopříčce 3,0", nebude chybět Wi-Fi a Bluetooth. Rozměry jsou dle úniků 110,1×63,8×39,9 mm a fotoaparát má vážit 299 gramů. K dispozici bude patrně černá i stříbrná verze. Objektiv by měl mít nadále rozsah 24 až 960 mm a světelnost F3,3 až F6,9. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala