www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot SX740 HS patrně dostane 4K video

Canon PowerShot SX740 HS patrně dostane 4K video
, , aktualita
Uniklé informace prozrazují, že si Canon chystá nový kapesní ultrazoom PowerShot SX740 HS. Ten by mohl mít mimo jiné 40× optický zoom objektivu. Především to ale vypadá, že se konečně dočkáme 4K videa. Aktualizováno: Další údaje
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon velmi dlouho ignorovala příchod 4K videa. Nepočítáme-li některé vyloženě profi přístroje za stovky tisíc, u běžných fotoaparátů, CSC a zrcadlovek se podpora 4K videosekvencí objevila jen výjimečně, např. v EOS M50. Podle tzv. rumors (neoficiální informace z různých zdrojů) bychom se ale konečně mohli dočkat i u kompaktů. Nástupce kapesního ultrazoomu PowerShot SX730 HS, model SX740 HS, by totiž měl 4K video podporovat. Připomeňme, že konkurenční Panasonic Lumix TZ90 nebo Nikon Coolpix A900 ho už umí, Sony nikoli.
 
Canon PowerShot SX740 HS
 
Server nokishita-camera.com, který se o únik postaral, se podělil i s dalšími detaily. Kapesní ultrazoom by měl mít 20,3MPx čip a patrně i stejný objektiv se 40× optickým zoomem. Využit bude procesor DIGIC 8 a sekvenční snímání má dosahovat rychlosti 7,4 fps. Užitečný by měl být i nahoru výklopný displej, a to až o 180°. Kdy se novinka objeví, není zatím jisté. 
 
Aktualizace 26.7.2018: Na svět unikly další specifikace. Fotoaparát by měl nabízet 5osou stabilizaci obrazu. Sekvenční snímání 7,4 fps by mělo platit pro Servo AF, neboť při jednorázovém zaostření by měl dosahovat až 10 fps. Displej bude o úhlopříčce 3,0", nebude chybět Wi-Fi a Bluetooth. Rozměry jsou dle úniků 110,1×63,8×39,9 mm a fotoaparát má vážit 299 gramů. K dispozici bude patrně černá i stříbrná verze. Objektiv by měl mít nadále rozsah 24 až 960 mm a světelnost F3,3 až F6,9. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala