Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot SX740 HS patrně dostane 4K video

26.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Uniklé informace prozrazují, že si Canon chystá nový kapesní ultrazoom PowerShot SX740 HS. Ten by mohl mít mimo jiné 40× optický zoom objektivu. Především to ale vypadá, že se konečně dočkáme 4K videa. Aktualizováno: Další údaje
Společnost Canon velmi dlouho ignorovala příchod 4K videa. Nepočítáme-li některé vyloženě profi přístroje za stovky tisíc, u běžných fotoaparátů, CSC a zrcadlovek se podpora 4K videosekvencí objevila jen výjimečně, např. v EOS M50. Podle tzv. rumors (neoficiální informace z různých zdrojů) bychom se ale konečně mohli dočkat i u kompaktů. Nástupce kapesního ultrazoomu PowerShot SX730 HS, model SX740 HS, by totiž měl 4K video podporovat. Připomeňme, že konkurenční Panasonic Lumix TZ90 nebo Nikon Coolpix A900 ho už umí, Sony nikoli.
 
Canon PowerShot SX740 HS
 
Server nokishita-camera.com, který se o únik postaral, se podělil i s dalšími detaily. Kapesní ultrazoom by měl mít 20,3MPx čip a patrně i stejný objektiv se 40× optickým zoomem. Využit bude procesor DIGIC 8 a sekvenční snímání má dosahovat rychlosti 7,4 fps. Užitečný by měl být i nahoru výklopný displej, a to až o 180°. Kdy se novinka objeví, není zatím jisté. 
 
Aktualizace 26.7.2018: Na svět unikly další specifikace. Fotoaparát by měl nabízet 5osou stabilizaci obrazu. Sekvenční snímání 7,4 fps by mělo platit pro Servo AF, neboť při jednorázovém zaostření by měl dosahovat až 10 fps. Displej bude o úhlopříčce 3,0", nebude chybět Wi-Fi a Bluetooth. Rozměry jsou dle úniků 110,1×63,8×39,9 mm a fotoaparát má vážit 299 gramů. K dispozici bude patrně černá i stříbrná verze. Objektiv by měl mít nadále rozsah 24 až 960 mm a světelnost F3,3 až F6,9. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.