Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x

Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
, , aktualita
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
K oblíbeným
reklama
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je tzv. speedbooster Mount Adapter EF-EOS R 0.71x. Název napovídá mnohé, a tak je jasné, že umožňuje montáž EF objektivů na těla s bajonetem RF. Současně však zkracuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek, čímž také zlepšuje světelnost o 1 EV. V podstatě jde o obrácený princip telekonvertoru, který optické soustavě prodlužuje ohniskovou vzdálenost a světelnost zhoršuje.
 
Canon Mount Adapter EF-EOS R 0.71x
 
V tomto případě se tak obraz z full frame objektivů, který by měl dopadnout na full frame plochu, zkoncentruje na menší plošku. Novinka je mířena především na videokamery, takže v tomto případě nejde ani tak o APS-C fotoaparáty (které s bajonetem RF zatím ani neexistují), jako o kamery se snímačem formátu Super35 (ten zhruba odpovídá ploše APS-C senzoru). Konkrétně jde o kameru EOS C70 a adaptér zachovává i podporu Dual Pixel CMOS AF a profilů pro korekci vinětace a chromatické aberace. Adaptér lze přišroubovat pomocí čtyř šroubků, aby držel i s velmi těžkými objektivy. Rozměry novinky činí 77,2×76,6×20,7 mm a váží 200 gramů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $599 (cca 15.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razor Crest v Mandalorianu točil tvůrce Photoshopu s DSLR Canon a 3D tištěným modelem Razor Crest v Mandalorianu točil tvůrce Photoshopu s DSLR Canon a 3D tištěným modelem
Nový seriál Mandalorian na motivy série Star Wars od Disney+ přichází do 2. série. Zajímavé je pro nás to, že zde vedle CGI efektů našel místo i tradiční zmenšený model. Vyráběl se 3D tiskem. Natáčelo se zrcadlovkou od Canonu. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Venus Optics uvedlo objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift Venus Optics uvedlo objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift

Společnost Venus Optics představila nový zajímavý objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift. Jde o nejširokoúhlejší shift objektiv s až 11mm posunem podporovaným na full frame tělech a úhlem záběru 110°.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény
Selfie se už několikrát stalo nechtěným důkazem porušení zákonů a jiných nařízení. Jedním z dalších případů je studentka fotografie Carys Ann Ingram, která měla být v karanténě. Místo trávila čas venku a posílala selfie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala