Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x

Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
, , aktualita
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
K oblíbeným
reklama
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je tzv. speedbooster Mount Adapter EF-EOS R 0.71x. Název napovídá mnohé, a tak je jasné, že umožňuje montáž EF objektivů na těla s bajonetem RF. Současně však zkracuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek, čímž také zlepšuje světelnost o 1 EV. V podstatě jde o obrácený princip telekonvertoru, který optické soustavě prodlužuje ohniskovou vzdálenost a světelnost zhoršuje.
 
Canon Mount Adapter EF-EOS R 0.71x
 
V tomto případě se tak obraz z full frame objektivů, který by měl dopadnout na full frame plochu, zkoncentruje na menší plošku. Novinka je mířena především na videokamery, takže v tomto případě nejde ani tak o APS-C fotoaparáty (které s bajonetem RF zatím ani neexistují), jako o kamery se snímačem formátu Super35 (ten zhruba odpovídá ploše APS-C senzoru). Konkrétně jde o kameru EOS C70 a adaptér zachovává i podporu Dual Pixel CMOS AF a profilů pro korekci vinětace a chromatické aberace. Adaptér lze přišroubovat pomocí čtyř šroubků, aby držel i s velmi těžkými objektivy. Rozměry novinky činí 77,2×76,6×20,7 mm a váží 200 gramů. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $599 (cca 15.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala