www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon představil RF 85mm f/1.2L USM DS s apodizačním členem

Canon představil RF 85mm f/1.2L USM DS s apodizačním členem
, , aktualita

O speciální verzi objektivu RF 85mm f/1.2L USM DS se mluví už dlouho. Nyní se konečně představuje a má nezvyklý apodizační člen, který výrazně zjemňuje bokeh díky plynulým přechodům do ztracena. 

K oblíbeným
reklama
Když Canon představil nové objektivy pro bajonet RF, byly mezi nimi dva objektivy 85mm F1.2. Zatímco jeden z nich se dá už nějakou dobu koupit, ten druhý v podobě modelu RF 85mm f/1.2L USM DS (Defocus Smoothing) se oficiálně představuje až teď. Optika je v zásadě shodná se základní verzí, má tu ale speciální apodizační člen, který umožňuje výrazně zjemnit bokeh. Místo plných kulatých odlesků nabízí jejich plynulé zmizení. Povrchová vrstva DS, která zajišťuje dobrý přenos světla v centru, ale horší v rozích, je proti jiným objektivům aplikována na obě strany čoček. Canon hovoří o tom, že objektiv ztratí přibližně 1,3 EV na skutečné světelnosti (míra přenosu světla).
 
Canon RF 85mm F1.2L USM
 
Jinak jde o známý 85mm objektiv od Canonu, který na full frame CSC nabídne diagonální úhel záběru 28°30', horizontálně je to 24°, vertikálně pak 16°. V optické konstrukci je 13 členů v 9 skupinách, jsou zde i členy asférického typu a z ED skla. Světelnost má vynikající hodnotu F1,2, k dispozici je pak 9lamelová irisová clona, která dovolí přiclonit maximálně na F16. Objektiv je schopen zaostřit minimálně z 85 cm, dosahuje pak největšího zvětšení 0,12x. K zaostřování se používá tradiční motorek USM.
 
Nechybí ani povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) pro potlačení odlesků a závojů. Stejně jako i jiné objektivy řady RF; i tento má programovatelný prstenec, kterým je možné vybrat nějakou funkci. Objektiv má 103,2 mm v průměru, 117,3 mm na délku, využívá 82mm filtry a váží 1195 gramů. Samozřejmostí je i odolnost vůči vodě. Novinka má jít do prodeje za 3799 EUR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář