www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM

Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
, , aktualita
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
K oblíbeným
reklama
Stejně jako Nikon, také Canon uvádí pro své full frame fotoaparáty nový kompaktní a levný objektiv. V jeho případě je to širokoúhlý model RF 16mm F2.8 STM. Při 16mm ohniskové vzdálenosti má diagonální úhel záběru 108°10', vertikální 98° a horizontální 74°10'. Skládá se z 9 členů v 7 skupinách. Světelnost má hodnotu F2,8, maximálně lze clonit na F22. Irisová clona zde použitá má 7 lamel.
 
Canon RF 16mm F2.8 STM
 
K zaostřování je použit krokový motorek STM, přičemž minimálně lze ostřit od 13 cm. To stačí na dosažení 0,26× zvětšení. Objektiv má kompaktní konstrukci, 69,2 mm v průměru, pouhých 40,1 mm na délku a hmotnost 165 gramů. Využívat může 43mm filtrů. Koncová cena byla stanovena na 8790 Kč s DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala