www.digimanie.cz
>
>
>

Canon si patentoval gimbal s výměnnými objektivy

Canon si patentoval gimbal s výměnnými objektivy
, , aktualita
Společnost Canon si nechala patentovat další produkt. Tím je gimbal, který má možnost výměnných objektivů. Zajímavostí však je, že nemá mít stabilizační funkci, ale spíše bude sloužit jako držák pro panorámování.
K oblíbeným
reklama
Dalším z mnoha patentů společnosti Canon je JP2020-205481A, který se týká gimbalu. U něj je zvláštní to, že nemá mít stabilizační funkci, o kterou se postará samotný modul fotoaparátu s objektivem. I tak má ale umožnit panorámování (360°) a náklon (270°) fotoaparátu, který je v tomto případě malý modul se snímačem, bajonetem a výměnným objektivem. Polohování tohoto modulu se má dít pomocí touchpadu. Mělo by být možné si přednastavit i polohy toho, kam má mířit fotoaparát.
 
Gimbal Canon
 
Vzadu může být také displej LCD nebo OLED. Pokud se použije objektiv s motorizovaným zoomem, mělo by i toto být možné ovládat pomocí gimbalu. Bohužel nevíme, jak velký bude senzor, osobně bych asi nepočítal s větším formátem než APS-C. Na modulu je i hot-shoe pro další příslušenství. Tím může být přisvětlení nebo např. mikrofon, protože se dá očekávat využívání např. pro vlogging.
 
Gimbal Canon
 
Nyní je samozřejmě otázkou, zda se takový produkt vůbec objeví na pultech obchodů. Poněvadž je ale vlogging stále populárnější a je potřeba diverzifikovat portfolio výrobků s tím, jak klesly prodeje fotoaparátů, nebylo by až tak překvapivé, kdyby se něco takového skutečně objevilo.
 
Gimbal Canon
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala