www.digimanie.cz
>
>
>

Canon si patentoval gimbal s výměnnými objektivy

Canon si patentoval gimbal s výměnnými objektivy
, , aktualita
Společnost Canon si nechala patentovat další produkt. Tím je gimbal, který má možnost výměnných objektivů. Zajímavostí však je, že nemá mít stabilizační funkci, ale spíše bude sloužit jako držák pro panorámování.
K oblíbeným
reklama
Dalším z mnoha patentů společnosti Canon je JP2020-205481A, který se týká gimbalu. U něj je zvláštní to, že nemá mít stabilizační funkci, o kterou se postará samotný modul fotoaparátu s objektivem. I tak má ale umožnit panorámování (360°) a náklon (270°) fotoaparátu, který je v tomto případě malý modul se snímačem, bajonetem a výměnným objektivem. Polohování tohoto modulu se má dít pomocí touchpadu. Mělo by být možné si přednastavit i polohy toho, kam má mířit fotoaparát.
 
Gimbal Canon
 
Vzadu může být také displej LCD nebo OLED. Pokud se použije objektiv s motorizovaným zoomem, mělo by i toto být možné ovládat pomocí gimbalu. Bohužel nevíme, jak velký bude senzor, osobně bych asi nepočítal s větším formátem než APS-C. Na modulu je i hot-shoe pro další příslušenství. Tím může být přisvětlení nebo např. mikrofon, protože se dá očekávat využívání např. pro vlogging.
 
Gimbal Canon
 
Nyní je samozřejmě otázkou, zda se takový produkt vůbec objeví na pultech obchodů. Poněvadž je ale vlogging stále populárnější a je potřeba diverzifikovat portfolio výrobků s tím, jak klesly prodeje fotoaparátů, nebylo by až tak překvapivé, kdyby se něco takového skutečně objevilo.
 
Gimbal Canon
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře