Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon uvádí instantní fotoaparát Zoemini C a Zoemini S

29.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Po instantní tiskárně Canon Zoemini uvádí společnost také dva nové instantní fotoaparáty Zoemini C a Zoemini S. Ten druhý je kompatibilní i s mobilními zařízeními a dovoluje snadné sdílení vyfocených snímků.
Společnost Canon navazuje na nedávno představenou instantní tiskárnu Zoemini a rozhodla se rozšířit portfolio tzv. instatních produktů o nové fotoaparáty Zoemini C a Zoemini S. Základem je model Zoemini C, který je vybaven 5MPx snímačem a slotem pro microSD kartu. Pro selfie snímky je vepředu umístěno zrcátko a vyfocené fotografie dokáže rovnou i vytisknout na fotopapíry ZINK. Jde o samolepky o velikosti 5×7,6 cm, přičemž v balení dostanete rovnou 10 těchto papírů a k tomu i kalibrační list Smart Sheet. Fotopapíry jsou odolné vůči vodě i roztržení. Nebude chybět ani micro USB kabel.
 
Canon Zoemini C
 
Pokročilejším modelem bude Zoemini S. Ten si s rozlišením polepší na 8 megapixelů a podporuje i připojení k mobilníu telefonu s aplikací Canon Mini Print. Díky tomu je možné fotografie upravovat pomocí uměleckých filtrů a skládat do různých koláží. Také to umožňuje sdílet výsledné snímky i digitálně např. na sociálních sítích, jako je Instagram. Ke spojení s telefonem je využito bezdrátové rozhraní Bluetooth. Rovněž i zde je zrcátko a navíc i pomocné světlo.
 
Canon Zoemini S
 
Canon Zoemini C bude dostupný ve čtyřech různých barvách za cenu 3090 Kč s DPH (119 EUR na Slovensku). V případě Zoemini S budou k dispozici tři barvy a cena byla stanovena na 4390 Kč s DPH (resp. 169 EUR).
 
Zdroj: TZ Canon, dpreview.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.