www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl kompaktní PowerShot A3000 IS a A3100 IS

Canon uvedl kompaktní PowerShot A3000 IS a A3100 IS
, , Aktualita
Společnost Canon inovuje nabídku svých kompaktních fotoaparátů PowerShot o nové modely A3000 IS a A3100 IS. Oba mají objektiv se 4× optickým zoomem, optickou stabilizací a procesor DIGIC III. První model má 10MPx čip, druhý pak 12 MPx a oba podporují nejnovější karty typu SDXC.
K oblíbeným
reklama
Nejnovějším přírůstkem v rodině fotoaparátů Canon PowerShot řady A jsou modely A3000 IS a A3100 IS. Ty nahrazují starší model A1100 IS. Přebírají tedy po něm objektiv se 4× optickým zoomem s rozsahem ohnisek od 35 mm po 140 mm. Světelnost zůstala, má tedy výbornou hodnotu F2,7 na širokém ohnisku a pouze průměrných F5,6 na nejdelším. Potěší přítomnost optické stabilizace. Makro režim funguje ze vzdálenosti od 3 centimetrů.Oba fotoaparáty mají 1/2,3" CCD snímač. U modelu A3100 IS disponuje dnes již klasickým rozlišením 12 megapixelů, které se zpravidla projevuje vyšším šumem a slabšími detaily. Levnější A3000 IS potěší nižším rozlišením 10 megapixelů, takže by měl teoreticky mít kvalitnější snímky s menším šumem. Je zajímavé, že Canon použil starší procesor DIGIC III. I přesto zde najdete technologii Smart Auto a i-Contrast na prosvětlení stínů, Smart Flash Exposure pro lepší řízení výkonu blesku.Režim automatické citlivosti je doplněn o detekci pohybu, která případně navýší ISO citlivost, čímž dopomůže zmrazení pohybu. Detekce obličeje se skládá z mnoha podpůrných technologií jako Face Detection AF (ostření na obličeje), Face Detection AE (upravuje expozici s ohledem na obličeje), Face Detection FE (chrání před přesvětlením obličejů s bleskem), Face Detection WB (úprava vyvážení bílé pro přirozené pleťové odstíny), Face Select and Track (lze vybrat jeden obličej jako prioritní, na nějž se bude průběžně ostřit), Face Self-Timer (samospoušť se odstartuje po detekci nové tváře) a Red-Eye Correction (oprava efektu červených očí).Videosekvence lze natáčet pouze ve VGA rozlišení, tedy 640×480 pixelů. Rozsah citlivostí začíná na ISO 100 a končí u ISO 1600. Ve speciálním režimu Low-Light je k dispozici i ISO 3200, ale pouze ve čtvrtinovém rozlišení. Rozsah expozičních časů je 1/1600 sekundy až jedna sekunda, ve speciálním scénickém režimu pak až 15 sekund. Sekvenční snímání má podprůměrnou rychlost 0,8 fps.Zobrazení snímků a menu nabídek má na starosti 2,7" LCD displej s rozlišením 230.000 bodů (320×240 pixelů). Napájení pak zajišťuje Li-Ion akumulátor NB-8L. Můžete využít paměťové karty MMC, MMC+, SD, SDHC a nově i naprostou novinku v podobě SDXC karet. Při rozměrech 97×58×28 mm váží fotoaparáty jen 125 gramů. Oba přístroje budou na trhu k dispozici od února za zatím blíže neurčenou cenu.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Nejnovější články
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala