www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon uvedl zrcadlovku EOS 60Da pro astrofotografii

Canon uvedl zrcadlovku EOS 60Da pro astrofotografii
, , aktualita
Canon dnes představil novou digitální zrcadlovku EOS 60Da, která je upraveným modelem EOS 60D pro astrofotografii. Oba modely zůstanou v prodeji, EOS 60Da se ale pochlubí upraveným filtrem s lepší propustností infračerveného světla.
K oblíbeným
reklama
Canon rozšířil nabídku svých zrcadlovek o nový model EOS 60Da. Staví na základu staršího modelu EOS 60D, vylepšuje jej ale pro astrofotografii (posledním takovým modelem byl EOS 20Da). Díky modifikovanému filtru před snímacím čipem je fotoaparát citlivější na H-Alfa záření, které běžné zrcadlovky výrazně filtrují. Fotoaparát tak mnohem lépe vyfotí např. červené vodíkové emisní struktury.

Propustnost této vlnové délky světla (H-Alfa má lehce přes 656 nm) je až třikrát vyšší než u běžného modelu EOS 60D. Jinak zůstává téměř vše při starém, APS-C snímač má rozlišení 18 megapixelů a Canon vylepšil práci fotoaparátu při vysokých citlivostech ISO 6400 a ISO 12800. K tomu dopomáhá i procesor DIGIC 4 a 14bitové zpracování dat. Canon EOS 60Da je kompatibilní s časovačem TC-80N3, který umožní dálkově ovládat přístroj s možností nastavení doby spuštění a délky snímání. Síťový adaptér ACK-E6 pak umožní dlouhodobé napájení přístroje z elektrické sítě. Cena byla stanovena na $1499 (necelých 35.000 kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů