www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří
, , aktualita
CIPA zveřejnila statistiky celosvětových prodejů fotografické techniky a máme zde několik zajímavých výsledků. První místo Canonu nepřekvapí, ale zajímavý je např. vzestup Fujifilmu. A překvapení skrývá i Olympus.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty neustále upadá a dle CIPA jen za květen 2019 meziročně klesly prodeje o 21 %. Za počátek letošního roku je to pak zhruba o 25 % směrem dolů. Zatímco ale klesá počet prodaných kusů, průměrná cena prodaných fotoaparátů roste. V levných třídách totiž zákazníci už o fotoaparáty nemají moc zájem a preferují smartphony, zůstává tak akorát mainstreamový a především high-endový trh. To je také důvodem, proč se dnes všichni soustředí především na výkonné a dražší fotoaparáty.
 
Canon EOS RP
 
Zajímavé jsou ale i statistiky zastoupení jednotlivých značek pro rok 2018. První místo je už mnoho let stejné a připadá společnosti Canon. Ta si polepšila o 3,9 % (3,9 procentního bodu) na 40,5 %. Druhé místo celosvětově ještě stále drží Nikon se svými 19,1 %, což je ale propad o 2,7 % (propady budeme uvádět v procentních bodech, ne procentech). Překvapivé je, že propad zaznamenalo i Sony s -0,7 %, jeho tržní podíl je pak 17,7 %.
 
Zajímavé je, kdo těmto značkám a Nikonu zvláště, tak moc ubral. Vedle Canonu jde totiž i o Fujifilm, který se vyšplhal na 5,1 %, což je nárůst o 1,3 %. Další zajímavostí je Olympus, který v mnoha statistikách zaznamenává obrovské propady, ale tato statistika hovoří o mírném nárůstu tržního podílu o 0,1 % na nynějších 2,8 %. Těchto pět výrobců tak drží 85,2 % trhu s fotoaparáty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala