www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří
, , aktualita
CIPA zveřejnila statistiky celosvětových prodejů fotografické techniky a máme zde několik zajímavých výsledků. První místo Canonu nepřekvapí, ale zajímavý je např. vzestup Fujifilmu. A překvapení skrývá i Olympus.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty neustále upadá a dle CIPA jen za květen 2019 meziročně klesly prodeje o 21 %. Za počátek letošního roku je to pak zhruba o 25 % směrem dolů. Zatímco ale klesá počet prodaných kusů, průměrná cena prodaných fotoaparátů roste. V levných třídách totiž zákazníci už o fotoaparáty nemají moc zájem a preferují smartphony, zůstává tak akorát mainstreamový a především high-endový trh. To je také důvodem, proč se dnes všichni soustředí především na výkonné a dražší fotoaparáty.
 
Canon EOS RP
 
Zajímavé jsou ale i statistiky zastoupení jednotlivých značek pro rok 2018. První místo je už mnoho let stejné a připadá společnosti Canon. Ta si polepšila o 3,9 % (3,9 procentního bodu) na 40,5 %. Druhé místo celosvětově ještě stále drží Nikon se svými 19,1 %, což je ale propad o 2,7 % (propady budeme uvádět v procentních bodech, ne procentech). Překvapivé je, že propad zaznamenalo i Sony s -0,7 %, jeho tržní podíl je pak 17,7 %.
 
Zajímavé je, kdo těmto značkám a Nikonu zvláště, tak moc ubral. Vedle Canonu jde totiž i o Fujifilm, který se vyšplhal na 5,1 %, což je nárůst o 1,3 %. Další zajímavostí je Olympus, který v mnoha statistikách zaznamenává obrovské propady, ale tato statistika hovoří o mírném nárůstu tržního podílu o 0,1 % na nynějších 2,8 %. Těchto pět výrobců tak drží 85,2 % trhu s fotoaparáty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Dnes, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR
Sony dnes představilo nový full frame fotoaparát A7R IV (ILCE-7RM4), který přináší zbrusu nový full frame čip se 61MPx rozlišením. Slibuje také nadprůměrný 15EV dynamický rozsah a vylepšené hybridní zaostřování.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala27 komentářů