www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří

Canon vede trh fotoaparátů, Nikonu se dle CIPA nedaří
, , aktualita
CIPA zveřejnila statistiky celosvětových prodejů fotografické techniky a máme zde několik zajímavých výsledků. První místo Canonu nepřekvapí, ale zajímavý je např. vzestup Fujifilmu. A překvapení skrývá i Olympus.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty neustále upadá a dle CIPA jen za květen 2019 meziročně klesly prodeje o 21 %. Za počátek letošního roku je to pak zhruba o 25 % směrem dolů. Zatímco ale klesá počet prodaných kusů, průměrná cena prodaných fotoaparátů roste. V levných třídách totiž zákazníci už o fotoaparáty nemají moc zájem a preferují smartphony, zůstává tak akorát mainstreamový a především high-endový trh. To je také důvodem, proč se dnes všichni soustředí především na výkonné a dražší fotoaparáty.
 
Canon EOS RP
 
Zajímavé jsou ale i statistiky zastoupení jednotlivých značek pro rok 2018. První místo je už mnoho let stejné a připadá společnosti Canon. Ta si polepšila o 3,9 % (3,9 procentního bodu) na 40,5 %. Druhé místo celosvětově ještě stále drží Nikon se svými 19,1 %, což je ale propad o 2,7 % (propady budeme uvádět v procentních bodech, ne procentech). Překvapivé je, že propad zaznamenalo i Sony s -0,7 %, jeho tržní podíl je pak 17,7 %.
 
Zajímavé je, kdo těmto značkám a Nikonu zvláště, tak moc ubral. Vedle Canonu jde totiž i o Fujifilm, který se vyšplhal na 5,1 %, což je nárůst o 1,3 %. Další zajímavostí je Olympus, který v mnoha statistikách zaznamenává obrovské propady, ale tato statistika hovoří o mírném nárůstu tržního podílu o 0,1 % na nynějších 2,8 %. Těchto pět výrobců tak drží 85,2 % trhu s fotoaparáty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře