www.digimanie.cz
>
>
>

Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla

Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
, , aktualita
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon v poslední době představila několik netradičních fotoaparátů, které zpravidla financovala pomocí crowdfundingu. Vzpomenout můžeme na IVY REC, PowerShot Zoom nebo PowerShot Pick. Další novinka nazvaná Posture Fit je zatím jen projektem, který se nikdy nemusí dočkat vypuštění na trh. Vše začalo tím, že jeden z inženýrů Canonu má manželku, kterou kvůli práci z domova častěji bolí záda. Po konzultacích s odborníky se tak rozhodl vyvinout systém pro vylepšení držení těla, které by tomu zabránilo. Nejprve to zkusil s fotoaparátem, který by monitoroval člověka, ale to vypadalo příliš násilně. Uživatel si připadal být příliš sledován. A tak vznikl Posture Fit.
 
Canon Posture Fit
 
Má spíše tvar vajíčka, takže rozhodně nevypadá jako fotoaparát nebo jiná kamera. Design připomíná spíše hračku. Snížení pocitu, že je člověk sledován, umocňuje také zakrytí objektivu, takže nelze vidět jeho čočky. Kamerka využívá hloubkového senzoru, takže rozezná základní pozici člověka a vzdálenost, nevidí však pozadí a uživatele dle vývojářů nelze rozpoznat (pravdou je, že by stačilo několik desítek snímků ze záznamu a vyšel by z toho velmi pěkný 3D obraz, ze kterého by šlo poznat více než dost).
 
 
Dalším problémem bylo, jak přimět uživatele, aby reagoval na detekovaný problém, kterým je ať už dlouhé sezení (to umí detekovat i chytré náramky jako např. Xiaomi Mi Band 5) nebo špatné držení těla (velké shrbení...). Notifikace jsou "ohrané" a lidé mají tendenci je ignorovat. Na druhou stranu rozkolébání kamerky působí roztomileji a dle vývojářů to může připomínat způsob, jakým domácí mazlíčci žadoní o pozornost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik