www.digimanie.cz
>
>
>

Canon zruší své cloudové úložiště Irista

Canon zruší své cloudové úložiště Irista
, , aktualita
Po pěti letech nepříliš úspěšné existence cloudového úložiště Canon Irista přichází jeho konec. Společnost oznámila, že počátkem příštího roku bude služba zrušena a uživatelé tak mají jen pár měsíců na záchranu svých dat.
K oblíbeným
reklama
V červnu roku 2014 spustila společnost Canon svou cloudovou službu Irista, ta se ale nikdy nesetkala s nějak výraznějším úspěchem. Patrně i to stojí za tím, že se Canon rozhodl tuto službu dále nepropagovat a k 31. lednu 2020 bude zrušena. Ta sloužila k ukládání, prezentaci i tisku fotografií. Po výše zmíněném datu ale výše zmíněné služby přestanou fungovat. Zdarma nabízela 15 GB místa, za pravidelný poplatek jste ale mohli mít i 200 GB nebo 500 GB, případně ho dále rozšiřovat až o další 1 TB.
 
Canon Irista logo
 
Canon tak vyzývá uživatele, aby si své fotografie do konce ledna stáhli, protože pak budou smazány a nebude k nim přístup. K dispozici budou ke stažení ve formě ZIP souborů o velikosti maximálně 4 GB, takže pokud by velikost uložených snímků byla větší, těchto souborů bude několik. I po smazání dat (fotografie, videa, osobní údaje) bude aktivní Canon ID, pokud se uživatel nerozhodne sám o kompletním zrušení účtu. Uživatel sice může nadále nahrávat data na Iristu, je to ale zbytečné, když za tři měsíce přestane fungovat. Navíc by pak zálohování nemuselo správně fungovat (generování ZIP souborů by opět vzalo veškerá data). Canon zatím neplánuje náhradu, uvažuje však o jiných službách. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů