www.digimanie.cz
>
>
>

Canon zruší své cloudové úložiště Irista

Canon zruší své cloudové úložiště Irista
, , aktualita
Po pěti letech nepříliš úspěšné existence cloudového úložiště Canon Irista přichází jeho konec. Společnost oznámila, že počátkem příštího roku bude služba zrušena a uživatelé tak mají jen pár měsíců na záchranu svých dat.
K oblíbeným
reklama
V červnu roku 2014 spustila společnost Canon svou cloudovou službu Irista, ta se ale nikdy nesetkala s nějak výraznějším úspěchem. Patrně i to stojí za tím, že se Canon rozhodl tuto službu dále nepropagovat a k 31. lednu 2020 bude zrušena. Ta sloužila k ukládání, prezentaci i tisku fotografií. Po výše zmíněném datu ale výše zmíněné služby přestanou fungovat. Zdarma nabízela 15 GB místa, za pravidelný poplatek jste ale mohli mít i 200 GB nebo 500 GB, případně ho dále rozšiřovat až o další 1 TB.
 
Canon Irista logo
 
Canon tak vyzývá uživatele, aby si své fotografie do konce ledna stáhli, protože pak budou smazány a nebude k nim přístup. K dispozici budou ke stažení ve formě ZIP souborů o velikosti maximálně 4 GB, takže pokud by velikost uložených snímků byla větší, těchto souborů bude několik. I po smazání dat (fotografie, videa, osobní údaje) bude aktivní Canon ID, pokud se uživatel nerozhodne sám o kompletním zrušení účtu. Uživatel sice může nadále nahrávat data na Iristu, je to ale zbytečné, když za tři měsíce přestane fungovat. Navíc by pak zálohování nemuselo správně fungovat (generování ZIP souborů by opět vzalo veškerá data). Canon zatím neplánuje náhradu, uvažuje však o jiných službách. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře