www.digimanie.cz
>
>
>

Canon zruší své cloudové úložiště Irista

Canon zruší své cloudové úložiště Irista
, , aktualita
Po pěti letech nepříliš úspěšné existence cloudového úložiště Canon Irista přichází jeho konec. Společnost oznámila, že počátkem příštího roku bude služba zrušena a uživatelé tak mají jen pár měsíců na záchranu svých dat.
K oblíbeným
reklama
V červnu roku 2014 spustila společnost Canon svou cloudovou službu Irista, ta se ale nikdy nesetkala s nějak výraznějším úspěchem. Patrně i to stojí za tím, že se Canon rozhodl tuto službu dále nepropagovat a k 31. lednu 2020 bude zrušena. Ta sloužila k ukládání, prezentaci i tisku fotografií. Po výše zmíněném datu ale výše zmíněné služby přestanou fungovat. Zdarma nabízela 15 GB místa, za pravidelný poplatek jste ale mohli mít i 200 GB nebo 500 GB, případně ho dále rozšiřovat až o další 1 TB.
 
Canon Irista logo
 
Canon tak vyzývá uživatele, aby si své fotografie do konce ledna stáhli, protože pak budou smazány a nebude k nim přístup. K dispozici budou ke stažení ve formě ZIP souborů o velikosti maximálně 4 GB, takže pokud by velikost uložených snímků byla větší, těchto souborů bude několik. I po smazání dat (fotografie, videa, osobní údaje) bude aktivní Canon ID, pokud se uživatel nerozhodne sám o kompletním zrušení účtu. Uživatel sice může nadále nahrávat data na Iristu, je to ale zbytečné, když za tři měsíce přestane fungovat. Navíc by pak zálohování nemuselo správně fungovat (generování ZIP souborů by opět vzalo veškerá data). Canon zatím neplánuje náhradu, uvažuje však o jiných službách. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala