www.digimanie.cz
>
>

Časosběrné makro video ukazuje životní cyklus berušek

Časosběrné makro video ukazuje životní cyklus berušek
, , aktualita
Fotograf zaměřující se na makro snímky přírody vytvořil zajímavé časosběrné video, které zachycuje životní cyklus berušek. Na záběrech je možné pozorovat, jak se z drobných vajíček líhnou larvy.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Jens Heidler zveřejnil na svém YouTube kanálu Another Perspective časosběrné video, ve kterém zachycuje životní cyklus slunéček neboli lidově berušek. Makro záběry umožní nahlédnout opravdu blízko do života hmyzu v různých vývojových fázích. 

Získat dostatek obrazového materiálu pro celé video trvalo fotografovi celý týden, využil při tom dva fotoaparáty s makroobjektivy, protože velikost jednoho vajíčka od slunéček je přibližně jeden milimetr. Záběry byly pořizovány při cloně f/16 a poměru zvětšení 3:1 zhruba každých 10 sekund. 
 

Vajíčka slunéček hledal fotograf na spodní straně listů v blízkosti velkého množství mšic, které jsou častou kořistí berušek. Poté, co vajíčka nalezl, si jeden list přinesl do studia. Nejdůležitější bylo list s vajíčky důkladně připevnit, protože jinak by se začal při vysychání kroutit a obraz by pak nemusel být zaostřen na správné místo. I tak musel Jens Heidler po prvním dni mírně upravit zaostření objektivu. 

Fotograf plánuje, že projekt někdy zopakuje, jakmile najde další vajíčka slunéček. Mnohdy se ale stane, že Jens Heidler přinese do studia vajíčka a netuší, jaký druh hmyzu se z nich vylíhne. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů