www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Ceny TIPA 2020 pro Panasonic, Samyang, Tamron, Tokinu a Venus Optics

Ceny TIPA 2020 pro Panasonic, Samyang, Tamron, Tokinu a Venus Optics
, , aktualita
Výčet výrobců, kteří byli oceněni v letošním ročníku cen TIPA Awards 2020, zakončíme přehledem těch, kteří získali po dvou nebo jedné ceně. Patří sem např. Panasonic, Samyang, Tokina, Tamron nebo Venus Optics.
K oblíbeným
reklama
V předchozích aktualitách jsme se věnovali výrobcům, kteří na cenách TIPA Awards 2020 získali větší počet cen. Nyní se podíváme na ty, kteří měli jednu nebo dvě. Tím šťastnějším tu byl Panasonic se dvěma cenami. Nejlepším fotoaparátem pro fotografie a video se stává Lumix S1H. Zvládá natáčení videosekvencí 6K/24p, 5.9K/30p, 4K/60p, má 10bitový záznam a dynamický rozsah přes 14 EV v režimu V-Log. Žádný režim není omezen délkou záznamu, máme tu stabilizaci obrazu, režim pro anamorfický záznam, dva SDXC sloty a 24MPx snímač.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Dokonce se nám tu objevila kategorie nejlepší Micro Four Thirds objektiv. TIPA nepřestane udivovat, co vše za kategorie si dokáže vymyslet, aby bylo co ocenit, nebo aby mohla ocenit dva produkty jinak totožné kategorie (nejlepší zoomovací CSC objektiv už sebrala Sigma 24-70mm F2.8). Zde tedy vyhrál objektiv Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm / F1.7 ASPH. Dává přepočtených 20-50 mm při velmi dobré světelnosti a malé hloubce ostrosti. Pro video se hodí i nearetovaná clona a tichý chod. Zaostřovat pak dokáže od 28 cm.
 
Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm / F1.7 ASPH
 
Máme zde i kategorii nejlepšího širokoúhlého pevného objektivu pro CSC. Tu vyhrál Samyang AF 14mm F2.8 RF pro systém Canon RF. Má extrémně širokoúhlý 14mm záběr (114°) a dokáže zaostřit od 20 cm. Potěší i solidní světelností F2,8 a kompaktní stavbou (9,5 cm na délku). Má vodě odolnou konstrukci a podporuje zadní filtry.
 
Samyang AF 14mm F2.8 RF
 
Nejlepším pevným objektivem pro DSLR je letos Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD. Ten významně potlačuje chromatickou aberaci a odlesky. Máme zde lisované asférické členy i povrchovou vrstvu BBAR-G2. Autofokus pak byl optimalizován pro co největší přesnost navzdory těžký zaostřovacím členům.
 
Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD
 
Titul nejlepšího makro objektivu pro DSLR má letos Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO. Tento objektiv nabídne zvětšení 2:1 a minimální zaostřovací vzdálenost 25 cm. Navíc je však schopen zaostřit i na nekonečno. Díky apochromatické konstrukci dobře potlačuje oba typy chromatické aberace. K dispozici je pak pro 5 různých bajonetů systémů DSLR i CSC.
 
Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoom pro DSLR, jímž je Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF. Určen je pro APS-C zrcadlovky, na kterých nabídne rozsah 16 až 24 mm. Má konstantní světelnost F2,8, zaostří pak od 30 cm.
 
Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF
 
Z dalších ocenění můžeme zmínit např. DxO PhotoLab 3 jako nejlepší fotografický software, SanDisk Extreme Pro CFexpress 2.0 Type B jako nejlepší úložiště, Nissin MG80 Pro jako nejlepší blesk. Cestovním stativem roku je Manfrotto BeFree GT XPRO, nejlepší stativovou hlavou je Gitzo 3-Way, nejlepším fotografickým monitorem se stal BenQ PhotoVue SW321C, monitorem na video pak LG UltraWide 38WN95C.
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů