www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Ceny TIPA 2020 pro Panasonic, Samyang, Tamron, Tokinu a Venus Optics

Ceny TIPA 2020 pro Panasonic, Samyang, Tamron, Tokinu a Venus Optics
, , aktualita
Výčet výrobců, kteří byli oceněni v letošním ročníku cen TIPA Awards 2020, zakončíme přehledem těch, kteří získali po dvou nebo jedné ceně. Patří sem např. Panasonic, Samyang, Tokina, Tamron nebo Venus Optics.
K oblíbeným
reklama
V předchozích aktualitách jsme se věnovali výrobcům, kteří na cenách TIPA Awards 2020 získali větší počet cen. Nyní se podíváme na ty, kteří měli jednu nebo dvě. Tím šťastnějším tu byl Panasonic se dvěma cenami. Nejlepším fotoaparátem pro fotografie a video se stává Lumix S1H. Zvládá natáčení videosekvencí 6K/24p, 5.9K/30p, 4K/60p, má 10bitový záznam a dynamický rozsah přes 14 EV v režimu V-Log. Žádný režim není omezen délkou záznamu, máme tu stabilizaci obrazu, režim pro anamorfický záznam, dva SDXC sloty a 24MPx snímač.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Dokonce se nám tu objevila kategorie nejlepší Micro Four Thirds objektiv. TIPA nepřestane udivovat, co vše za kategorie si dokáže vymyslet, aby bylo co ocenit, nebo aby mohla ocenit dva produkty jinak totožné kategorie (nejlepší zoomovací CSC objektiv už sebrala Sigma 24-70mm F2.8). Zde tedy vyhrál objektiv Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm / F1.7 ASPH. Dává přepočtených 20-50 mm při velmi dobré světelnosti a malé hloubce ostrosti. Pro video se hodí i nearetovaná clona a tichý chod. Zaostřovat pak dokáže od 28 cm.
 
Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm / F1.7 ASPH
 
Máme zde i kategorii nejlepšího širokoúhlého pevného objektivu pro CSC. Tu vyhrál Samyang AF 14mm F2.8 RF pro systém Canon RF. Má extrémně širokoúhlý 14mm záběr (114°) a dokáže zaostřit od 20 cm. Potěší i solidní světelností F2,8 a kompaktní stavbou (9,5 cm na délku). Má vodě odolnou konstrukci a podporuje zadní filtry.
 
Samyang AF 14mm F2.8 RF
 
Nejlepším pevným objektivem pro DSLR je letos Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD. Ten významně potlačuje chromatickou aberaci a odlesky. Máme zde lisované asférické členy i povrchovou vrstvu BBAR-G2. Autofokus pak byl optimalizován pro co největší přesnost navzdory těžký zaostřovacím členům.
 
Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD
 
Titul nejlepšího makro objektivu pro DSLR má letos Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO. Tento objektiv nabídne zvětšení 2:1 a minimální zaostřovací vzdálenost 25 cm. Navíc je však schopen zaostřit i na nekonečno. Díky apochromatické konstrukci dobře potlačuje oba typy chromatické aberace. K dispozici je pak pro 5 různých bajonetů systémů DSLR i CSC.
 
Venus Optics Laowa 100mm f/2.8 2x Ultra Macro APO
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoom pro DSLR, jímž je Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF. Určen je pro APS-C zrcadlovky, na kterých nabídne rozsah 16 až 24 mm. Má konstantní světelnost F2,8, zaostří pak od 30 cm.
 
Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF
 
Z dalších ocenění můžeme zmínit např. DxO PhotoLab 3 jako nejlepší fotografický software, SanDisk Extreme Pro CFexpress 2.0 Type B jako nejlepší úložiště, Nissin MG80 Pro jako nejlepší blesk. Cestovním stativem roku je Manfrotto BeFree GT XPRO, nejlepší stativovou hlavou je Gitzo 3-Way, nejlepším fotografickým monitorem se stal BenQ PhotoVue SW321C, monitorem na video pak LG UltraWide 38WN95C.
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z
Společnost Meike přichází s další novinkou do svého výrobního programu. Je jím objektiv 35mm f/1.7, který je nyní určen i pro CSC fotoaparáty Nikon Z, i když jen pro APS-C formát. Full frame verze ho tak musí používat s ořezem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7 Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7
Nové full frame CSC fotoaparáty od Nikonu byly oficiálně potvrzeny. Výrobce vydal teaser, který láká na jejich uvedení 14. října letošního roku. Jména budou jiná, než se očekávala, půjde o Nikony Z6 II a Z7 II.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II
Meyer Optik Görlitz významně omezil výrobní program a chce nechat jen smyspluplné objektivy. Jedním z nich je inovovaný model Trioplan 50mm F2.8 II, který dostal vylepšenou optickou konstrukci při zachování charakteristického bokehu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů