www.digimanie.cz
>
>

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají
, , aktualita
S prodeji fotoaparátů to vůbec nevypadá růžově. Byla zveřejněna čísla za červenec a všechny kategorie zamířily dolů. Drží se pouze CSC fotoaparáty a ani tam nelze z dosažených výsledků úplně jásat.
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že prodeje fotoaparátů dlouhodobě velmi výrazně klesají, za což mohou především smartphony. Ty už pro většinu uživatelů nabízí dostatečnou kvalitu obrazu a navíc přináší uživatelský komfort v tom, že s sebou není potřeba táhnout další přístroj na focení. To se projevuje zejména na propadech prodejů kompaktů, ale nejde o jedinou kategorii, která strádá. Organizace CIPA tak právě zveřejnila čísla za červenec 2018 a výsledky vskutku nejsou povzbudivé.
 
CIPA logo
 
Celosvětové dodávky fotoaparátů tak za červenec dosáhly necelého 1,5 milionu kusů, což je proti červnu pokles o téměř 11 % a meziročně (proti červenci 2017) je to dramatický propad dodávek o 23 %. Pokud jde o kompakty, tam to kupodivu proti červnu nebylo se 676 tisíci kusy o moc horší, propad byl jen o 2,5 %, nicméně meziročně je to o více než 30 % horší číslo.
 
Na první pohled může být velkým překvapením obrovský propad u zrcadlovek. Tam necelých 510 tisíc kusů znamená téměř 18 % dolů proti červnu a dokonce více než 22% propad proti loňskému červenci. Zde se to ale dá nejspíš částečně přičíst i na vrub ohlášeným full frame CSC fotoaparátům, kdy už se patrně začala projevovat vyčkávací taktika některých fotografů a menší zájem o zrcadlovky měsíc před uvedením nového systému Nikonu.
 
Moc dobře to ale tentokrát nevypadá ani u CSC. Tam bylo dodáno 311 tisíc kusů, což je proti červnu propad o 14 % (sice o trochu méně než 18 % u DSLR, ale i tak o dost). Meziročně to ale vypadá o něco lépe a tam jde o propad jen 2 %. Pokud bychom se podívali na produkci (a ne na dodávky), tak tam šly zrcadlovky o 16,5 % dolů, zatímco CSC se meziročně vyrobilo o téměř 15 % více.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala