www.digimanie.cz
>
>

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají
, , aktualita
S prodeji fotoaparátů to vůbec nevypadá růžově. Byla zveřejněna čísla za červenec a všechny kategorie zamířily dolů. Drží se pouze CSC fotoaparáty a ani tam nelze z dosažených výsledků úplně jásat.
reklama
Dobře víme, že prodeje fotoaparátů dlouhodobě velmi výrazně klesají, za což mohou především smartphony. Ty už pro většinu uživatelů nabízí dostatečnou kvalitu obrazu a navíc přináší uživatelský komfort v tom, že s sebou není potřeba táhnout další přístroj na focení. To se projevuje zejména na propadech prodejů kompaktů, ale nejde o jedinou kategorii, která strádá. Organizace CIPA tak právě zveřejnila čísla za červenec 2018 a výsledky vskutku nejsou povzbudivé.
 
CIPA logo
 
Celosvětové dodávky fotoaparátů tak za červenec dosáhly necelého 1,5 milionu kusů, což je proti červnu pokles o téměř 11 % a meziročně (proti červenci 2017) je to dramatický propad dodávek o 23 %. Pokud jde o kompakty, tam to kupodivu proti červnu nebylo se 676 tisíci kusy o moc horší, propad byl jen o 2,5 %, nicméně meziročně je to o více než 30 % horší číslo.
 
Na první pohled může být velkým překvapením obrovský propad u zrcadlovek. Tam necelých 510 tisíc kusů znamená téměř 18 % dolů proti červnu a dokonce více než 22% propad proti loňskému červenci. Zde se to ale dá nejspíš částečně přičíst i na vrub ohlášeným full frame CSC fotoaparátům, kdy už se patrně začala projevovat vyčkávací taktika některých fotografů a menší zájem o zrcadlovky měsíc před uvedením nového systému Nikonu.
 
Moc dobře to ale tentokrát nevypadá ani u CSC. Tam bylo dodáno 311 tisíc kusů, což je proti červnu propad o 14 % (sice o trochu méně než 18 % u DSLR, ale i tak o dost). Meziročně to ale vypadá o něco lépe a tam jde o propad jen 2 %. Pokud bychom se podívali na produkci (a ne na dodávky), tak tam šly zrcadlovky o 16,5 % dolů, zatímco CSC se meziročně vyrobilo o téměř 15 % více.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů