www.digimanie.cz
>
>

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají

Červenec se nepovedl, prodeje fotoaparátů opět padají
, , aktualita
S prodeji fotoaparátů to vůbec nevypadá růžově. Byla zveřejněna čísla za červenec a všechny kategorie zamířily dolů. Drží se pouze CSC fotoaparáty a ani tam nelze z dosažených výsledků úplně jásat.
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že prodeje fotoaparátů dlouhodobě velmi výrazně klesají, za což mohou především smartphony. Ty už pro většinu uživatelů nabízí dostatečnou kvalitu obrazu a navíc přináší uživatelský komfort v tom, že s sebou není potřeba táhnout další přístroj na focení. To se projevuje zejména na propadech prodejů kompaktů, ale nejde o jedinou kategorii, která strádá. Organizace CIPA tak právě zveřejnila čísla za červenec 2018 a výsledky vskutku nejsou povzbudivé.
 
CIPA logo
 
Celosvětové dodávky fotoaparátů tak za červenec dosáhly necelého 1,5 milionu kusů, což je proti červnu pokles o téměř 11 % a meziročně (proti červenci 2017) je to dramatický propad dodávek o 23 %. Pokud jde o kompakty, tam to kupodivu proti červnu nebylo se 676 tisíci kusy o moc horší, propad byl jen o 2,5 %, nicméně meziročně je to o více než 30 % horší číslo.
 
Na první pohled může být velkým překvapením obrovský propad u zrcadlovek. Tam necelých 510 tisíc kusů znamená téměř 18 % dolů proti červnu a dokonce více než 22% propad proti loňskému červenci. Zde se to ale dá nejspíš částečně přičíst i na vrub ohlášeným full frame CSC fotoaparátům, kdy už se patrně začala projevovat vyčkávací taktika některých fotografů a menší zájem o zrcadlovky měsíc před uvedením nového systému Nikonu.
 
Moc dobře to ale tentokrát nevypadá ani u CSC. Tam bylo dodáno 311 tisíc kusů, což je proti červnu propad o 14 % (sice o trochu méně než 18 % u DSLR, ale i tak o dost). Meziročně to ale vypadá o něco lépe a tam jde o propad jen 2 %. Pokud bychom se podívali na produkci (a ne na dodávky), tak tam šly zrcadlovky o 16,5 % dolů, zatímco CSC se meziročně vyrobilo o téměř 15 % více.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala