Android používá k programování apek Javu, iPhone nativní kod, který je ca o 50 % efektivnější z hlediska paměti. Pro hry je rozdíl asi 20 % v neprospěch Androidu. Zatím je bezpečná 12GB RAM pro Android, a polovina pro iPhone.
Odpovědět0 1
Definuj pojem "bezpečná". Můj mobil má 4 GB RAM (Android) a nemám žádné problémy.
Odpovědět2 0
A to nam kedysi bohate stacilo 48kB ... :)
Odpovědět2 0
A to i ve stolním počítači :-).
Odpovědět0 0
24GB a stejně si z toho většinu ukousne Android
Zvláštní jak Android dokáže vždy sežrat 3/4 RAM bez ohledu na celkovou kapacitu
Koupíte si telefon s 2GB RAM a Android si vezme 1,5
Koupíte si telefon s 4GB RAM a Android si vezme 3GB
Koupíte si telefon s 8GB a android si vezme 6GB
Vzdálená budoucnost .....Koupíte si telefon s 100GB RAM a Android si zabere 75GB RAM pro sebe 😅🤣🤣
Zvláštní ale je to tak +-
Jako řekl bych že ten OS i když se vyvíjí a zvyšuje i své nároky, tak by to mělo být v desitkach-stovkách MB, tedy asi takto...
Straší telefon s 2GB a OS si vezme pro sebe 1,5Gb
Telefon s 4GB a OS si vezme 1,7GB
Telefon s 8GB a OS si vezme 1,9GB
Telefon s 20GB a OS si vezme 2GB
Vzdálená budoucnost, telefon s 100GB a OS si vezme 3GB
....... bohužel toto jen pouze ve snu 🙄 proč platí první varianta kdy si Android alokuje pokaždé 3/4 RAM nechápu
(Čistě teoreticky, pokud by to vůbec šlo, udělala bych pokus....)
Zajímalo by mě kdybych v nějakém starém telefonu vyměnil paměťově čipy
a třeba z 2GB telefonu udělal 8GB nebo i 16GB, jestli by si i ten starý Android skokově alokoval 3/4 nové paměti,
věřím že by se to tak stalo i na tak starém nenáročném OS,
Proč to ale Androidy dělají, na to jsem odpověď nenašel .
Odpovědět0 2
Nejspíš stejně jako Windows - použijí část RAM jako diskovou cache pro urychlení práce s úložištěm.
Osobně používám jen několik aplikací - na ně opravdu nepotřebuji víc, než základních 4 GB RAM.
Odpovědět2 0
Problém je ten, že když jsem měl Lumii s Windows 10 Mobile a pouhým 1 GB RAM, tak tam klidně běželo 10 aplikací včetně včetně úloh na pozadí (email a další notifikace) a nic "nezabíjelo" aplikace. Teď mám Android s 6 GB RAM a stačí 4 aplikace a už se to unaví neustále je to zavírá, takže nefungují spolehlivě notifikace:
https://dontkillmyapp.com/
Odpovědět0 0
Ten soft není záměrně optimalizovaný, abys měl důvod za 2-3 roky koupit nový phone. To platí i na x86-64 Win platformě, tam by se dalo optimalizovat...
Odpovědět0 0
Měl jsem dlouhé roky Nokii Lumii 620, Windows Phone 8.x, 512 MB RAM.
Nemám sice osobní zkušenost, nicméně proslýchalo se, že zkušenost spousty lidí s Android telefonem obdobných parametrů byla prý celkem krutá :-).
Samozřejmě bylo zjevné, že si ta Lumie pomáhala důsledným vyprazdňováním paměti. Často to vlastně "minimalizovalo" aplikaci jen do jakéhosi obrázku, aplikace se vždy znovu načítala a nejspíš zcela, protože to vždy docela trvalo, přestože byla jen "minimalizovaná".
Ale jinak to běhalo dobře, žádné nepříjemné zadýchávání se nekonalo. Různé problémy nastaly až v době, kdy to Microsoft "odstřelil" a systém již dále neaktualizoval.
Akorát stabilita systému byla horší, možná šlo ovšem o nějakou kusovou vadu. Čas od času ("párkrát" do měsíce) docházelo k "vytuhnutí" systému (bylo nutné vyndat a zandat baterku) anebo k samovolnému restartu. Toto je u mého současného Androidu zcela neznámý pojem.
Odpovědět1 0
Měl jsem 435 a 950 a k žádnému vytuhnutí nedocházelo. Nicméně každý měsíc se restartoval při pravidelných aktualizacích, což je na Androidu u naprosté většiny modelů také neznámý pojem. Celou dobu to vydrželo s jednou instalací, stejně jako můj ThinkPad 8 tablet s Windows 8.1 a pak 10. Po sedmi letech mu odešla baterka. Teď mám Lenovo tablet s Androidem a za poslední rok jsem ho už musel třikrát resetovat do továrního nastavení. Aktualizace na konci června je z dubna :-( To je strašný úpadek.
Odpovědět0 1
Mám Samsunga necelé tři roky a reset do továrního nastavení jsem neprováděl vůbec. Asi to má Samsung dobře udělané, pokud by měly mít ostatní značky problémy, o kterých píšete.
Co se aktualizací týče, co Samsung slíbil, to dodržel, čili aktualizaci z A10 do A12 a nyní stále běží bezpečnostní záplaty zhruba jednou za čtvrtletí, tj. 4x ročně. Je to asi málo, ale mě tyhle aktualizace spíš otravují a tak jsem rád, že se mobil aktualizuje jen zhruba 4x do roka.
Se zpožděním aktualizací je to stejné, jak píšete - cca 1 až 2 měsíce od vydání (asi Googlem). To odpovídá.
Odpovědět0 0
No, mně to u telefonu se 4 GB pamětí píše 1,5 GB volné paměti. A obsazená paměť je rozdělená na "obsazenou" (2,1 GB) a rezervovanou (0,4 GB).
Čili 2,5 ze 4 GB nejsou 3/4, je to zhruba 60%, čili zhruba 3/5.
Odpovědět0 0
Jasně, ale tak každý to máme trošku jinak a nebudu zde řešit kolik komu to pere přesně, to může ovlivnit i pitomá nástavba apod ,
jednotky procent jsem nezmiňoval
Pointa byla že Android se bere silně nadpoloviční RAM a vždy si vezme 3/4 kapacity a až budou 100GB RAM telefony tak i tam si vezme absurdní množství 75GB, k čemu to ten systém potřebuje fakt nechápu
a opravdu a zcela vážně si myslím že kdyby byla možnost kuchnout jeden z prvních telefonu s Androidem a nacpat mu tam čipy s desítky GB RAM z dnešních telefonu, tak i tak primitivně jednoduchý OS by si zabral brutální kapacitu
Odpovědět0 0
To je tak, když se reklamní agentura pustí do vývoje software. Problém se špatnou správou paměti jsou v Androidu roky, ale Google to samozřejmě nezajímá, dokud funguje zobrazování reklam.
Odpovědět1 0