Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
4.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Asociace CIPA vydala výsledky ohledně počtu dodávek nových fotoaparátů a po mnoha měsících pozitivních zpráv je tu druhý měsíc, který vypadá hodně špatně. Zatímco dosud byly výsledky z posledních 3 let obvykle nejlepší, nyní je to s přehledem nehorší.
PHiLiPZ (18) | 10.3.202311:54
cakal by som, ze spusta ludi cakala na CP+ 2023 v Japonsku, ake nove produkty budu oznamene
ak uz nie kvoli kupe novych, tak kvoli znizeniu ceny vybehovych modelov
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Milan Šurkala (6501) | 10.3.202314:16
CP+ 2023 nevysvětluje nic moc zásadního, protože se koná ­(až s koronavirovou výjimkou­) každý rok. Může vysvětlit pokles proti předchozímu měsíci, ale nevysvětlí meziroční propad ­(proti stejnému měsíci v předchozím roce, který byl v úplně stejné pozici vůči CP+ 2022­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
mlsný amatér (751) | 9.3.202311:39
V dřívějších dobách to bylo nastaveno tak, že kdo chtěl fotit, musel si pořídit fotoaparát a naučit se s ním zacházet. Dnes už mají vestavěné foťáky i mobily pro důchodce a jejich ceny začínají kolem tisícovky, takže každý, kdo má mobil, má automaticky i fotoaparát a pokud usoudí, že by ho mohl začít používat, tak si ho pouze zapne v menu, nebo jen stiskne příslušné tlačítko. O vše ostatní se postará pokročilá automatika a takto získané fotky budou na displejích jiných mobilů vypadat vždycky dobře. Tím pádem dokáže jakž takž koukatelné fotky udělat i blbá blondýna, která by s jakoukoli fototechnikou absolutně neměla šanci, což je pro dříve nefotografující veřejnost silná a lákavá motivace. výsledek je ten, že počet fotografujících se blíží ke 100% populace, ­(fotí každý, kdo má mobil a mobily už mají pomalu i žáci v mateřských školkách­) a na druhou stranu klesá a bude i nadále klesat, počet těch, kterým mobily na focení nestačí. A dalším plusem je pro běžnou veřejnost to, že to, co vyfotí, můžou okamžitě rozeslat všem svým známým, bez toho, že by s daty museli nějak složitě manipulovat. Ano, kvalita těch fotek je, když se pustí na větší zobrazovací plochu, mizerná, ale pro běžnou potřebu to lidem stačí a to je, oč tu běží.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
mlsný amatér (751) | 6.3.202313:49
1­/ nasycený trh
2­/zmenšující se segment skalních uživatelů klasických foťáků a s tím související technický vývoj fotomobilů
3­/inflace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.