www.digimanie.cz
>
>

CIPA 03/2020: Koronavir zabíjí trh s fotoaparáty, DSLR je na 34 %

CIPA 03/2020: Koronavir zabíjí trh s fotoaparáty, DSLR je na 34 %
, , aktualita
Máme zde čísla organizace CIPA, která ukazují, jak se změnil trh s fotoaparáty a počty dodávek přístrojů na trh. Koronavir SARS-CoV-2 si zde vybral pořádnou daň, dodávky spadly na na méně než polovinu.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty se smrskává sám o sobě a nynější koronavirová pandemie si ještě pořádně přisadila. Březnová čísla organizace CIPA jsou opravdu hodně vážná. Za březen totiž bylo dodáno pouhých 597.513 fotoaparátů, což je proti letošnímu únoru 12% propad (ten byl o 16 % horší než leden) a proti březnu minulého roku dokonce o 52,2 % méně. Podobně je to i s hodnotou, která se meziročně snížila o 51,7 %. Zatímco únorová čísla vypadala doslova tragicky pro kompakty, nyní je to o něco lepší. Proti únoru totiž dodávky stouply o 41,8 % na 321.157 kusů, takže to vypadá, že únor byl jen jakýmsi výkyvem. Meziročně však dodávky kompaktů i tak klesly o 46,7 %. Pokud jde o jejich hodnotu, tak ta klesla dokonce o 52,1 %.
 
CIPA logo
 
U fotoaparátů s výměnnými objektivy je na tom lépe CSC než DSLR, byť i zde jsou minusová čísla opravdu hodně vysoká. U CSC bylo dodáno 155.073 kusů, což je proti únoru pokles o výrazných 29,5 %, meziročně jde dokonce o propad 46,2 %. Hodnotou jde o 47% propad, což jsou hrozivá čísla, nicméně stále výrazně lepší než u zrcadlovek, které to tentokrát schytaly opravdu pořádně.
 
Tam bylo dodáno pouhých 121.283 kusů, což je proti únoru propad o 47,9 %! Za jediný měsíc dodávky spadly téměř o polovinu a meziročně spadly o 66,3 %. To znamená, že se letos dodalo jen necelých 34 % kusů ve srovnání s loňským březnem. Hodnotou je to o trochu lepší, tam byl propad "jen" o 58,9 %. Otázkou nyní zůstává, kam se posune trh, až odezní koronavirová pandemie. Pak by se prodeje mohly trochu zvednout, nebo alespoň přestat tak výrazně klesat.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů