reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

CIPA 03/21: prodeje fotoaparátů přináší smíšené pocity

, , aktualita
CIPA 03/21: prodeje fotoaparátů přináší smíšené pocity
Situace na trhu s fotoaparáty je už dlouhou dobu nepříliš pozitivní. Další měsíc je za námi a asociace CIPA přináší čísla z toho předešlého, března. Výrazně se nedařilo ani jedné skupině a ačkoli čísla jsou lepší než v únoru, není moc prostoru k jásání.
CIPA 03/21: prodeje fotoaparátů přináší smíšené pocity
Asociace CIPA zveřejnila čísla dodávek fotoaparátů za březen 2022. Pozitivní zprávou je sice 11% nárůst dodávek proti únoru, nicméně meziročně to bohužel není tak úsměvné. Dodáno bylo 549,5 tisíc fotoaparátů, což je 34% pokles proti loňskému březnu. To je opravdu hodně, na druhou stranu šlo tehdy ještě o dozvuk "pocovidového" boomu. Propadákem jsou očekávatelně kompakty, kde se už v podstatě nepředstavují žádné významnější novinky, a tak asi nepřekvapí 50% pokles na pouhých 143,7 tisíc kusů (finančně -23 %).
 
CIPA logo
 
Zrcadlovky si se 180,8 tisíc kusů vedou lépe a pohoršily si jen o necelých 20 % (finančně -19 %). CSC fotoaparáty tentokrát moc radosti nepřinesly se svým 29% propadem na 225 tisíc kusů (finančně -21 %). Podíváme-li se na objektivy, tam se také rostlo ve všech myslitelných parametrech proti únoru, ale meziročně jsme zaznamenali 12% pokles na 760,2 tisíc kusů (nicméně 8,5% nárůst finančně). Zatímco poslední dobou většinou už vedly full frame objektivy, tentokrát se s 339 tisíci kusy musí spokojit s druhým místem (pokles jen -0,2 %, finančně +14,5 %). Objektivy pro menší formáty sice klesly o 19 % (finančně -6 %), nicméně pro tentokrát jsou se 421,2 tisíc kusů ve vedení.
 
Statistiky CIPA za březen 2022
 
Zdroj: cipa.jp


reklama