www.digimanie.cz
>
>

CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů meziročně spadly na třetinu

CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů meziročně spadly na třetinu
, , aktualita
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
K oblíbeným
reklama
Je tu počátek nového měsíce a s ním i čísla dodávek fotoaparátů za předchozí měsíce. CIPA nyní zveřejnila výsledky za duben 2020 a rozhodně nejde o optimistické hodnoty. Za celý měsíc bylo dodáno jen 551.377 fotoaparátů, což je míle vzdáleno hodnotám kolem 10 milionů v nejlepším období fotoaparátů před zhruba 10 lety. Pojďme ale do současnosti. Tohoto půl milionu znamená propad o 7,7 % proti letošnímu březnu, nicméně meziročně (proti loňskému dubnu) je to o 63,7 % méně! A jak si vedou jednotlivé kategorie?
 
CIPA logo
 
Kupodivu kompakty i fotoaparáty s výměnnými objektivy meziročně shodně spadly o oněch 63,7 %. V případě kompaktů tu máme 251.898 kusů (proti březnu -21,6 %). Pokud jde o hodnotu, pak šlo o propad o 13,6 % proti březnu a o 66,2 % proti minulému roku. Tentokrát se dost zadařilo DSLR. To je ale způsobeno i tím, že ty v březnu zaznamenaly až nebývale velký propad, takže se především vrací, než že by tak výrazně rostly. Proti březnu si tak se 172.860 kusy připisují 42,5 % k dobru. Meziročně jde ale o pokles o 60,8 %. Pokud jde o hodnotu, tak ta se změnila o +26,8 %, resp. -62,2 %.
 
Duben se nicméně vůbec nepovedl CSC fotoaparátům. Ty prodejně spadly pod zrcadlovky, a to docela výrazně. Zapsaly si jen 126.619 kusů, což je proti březnu 18,3% propad a meziročně dokonce o 67 %. Hodnotou jde pak o -15,6% a -68,2 %. Přestože však CSC mají v tomto měsíci značně menší početní zastoupení, průměrnou hodnotou překonávají zrcadlovky o 36 % (tedy o 85 % více na dodaný kus).
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala